Про це журналістам заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Існують міждержавні договори і угоди, і один якийсь міністр, нехай навіть сильний, ФСБшники та інше, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях, видавши свій наказ – 801, 802, 803. Я називаю навіть номери цих наказів,
– сказав Лукашенко.

Глава Білорусі наголосив, що його країна "жодного (міждержавного з РФ) договору не порушила".

Росія штовхає їх (договори) у хвіст і в гриву,
– зазначив Лукашенко.

Також він заявив, що російсько-білоруські відносини переживають кризу, а одна з причин цього – певні сили в керівництві РФ, чиї дії розходяться з позицією глави держави.

"Дійсно, там (в Росії) різні сили. На жаль, вони сьогодні різні і в керівництві країни. І, що дуже погано, що деякі речі розходяться з думкою і рішеннями самого президента", – сказав Лукашенко.

Читайте також: У Британії відверто заявили, що Росія "регулярно бреше"

Говорячи про відносини з Росією, глава Білорусі зазначив: "Останнім часом ситуація розвивається не дуже добре. Але ще раз наголошую: сили там різні. І він, президент (Володимир Путін), прямо мені каже: "Ти не звертай уваги. Те, що ти мені сказав, я навіть цього не знаю, у нас настільки цей спектр..." Знає, не знає, щось, напевно, знає, але не наважився сказати і т.д."

Зазначимо, що за даними видання RNS, Лукашенко також доручив порушити кримінальну справу проти глави "Россільгоспнагляду". Сергія Данкверта.

Що стосується продуктів харчування... Нам треба вивчити питання і порушити кримінальну справу щодо Данкверта... за завдання збитків державі. Коли він у вас побуде в слідчому ізоляторі, тоді він віддаватиме собі звіт, що він творить. Я скажу головне: перше – всі ці Данкверти – люди зацікавлені, у кожного величезна латифундія, вони самі є виробниками того чи іншого продукту,
– сказав глава Білорусі.