Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк. За його словами, Лукашенко продовжує грати за принципом: і вашим, і нашим. Але очікувати від нього якоїсь допомоги і високо оцінювати його модераторство на переговорах у Мінську – не варто.

Читайте також: Лукашенко запевнив, що ніхто не втягне Білорусь у війну проти України

Експерт зауважив, що Лукашенко цілувався з Кучмою, Ющенком, Януковичем, тепер з Порошенком. Але відносини України з Білоруссю не покращилися. Вони перебувають на середньому нейтральному рівні.

"Лукашенко використовує будь-яку можливість, де можна обійти Україну. Президент Білорусі добре заробляє на літаках, які курсують в обхід нашої держави після катастрофи "Боїнга". Він непогано заробляє на Росії, продаючи їй "білоруські" хамон, пармезан і вина "Бордо". Торгується з Путіним щодо знижки на газ", – говорить політолог.

Потім, зауважує Давидюк, Лукашенко їде до Порошенка і обіцяє, що все буде добре.

Крім того, наголошує політолог, білоруський президент політично використовує Україну. Білоруські державні ЗМІ роблять з України вовка-агресора. Лукашенко дає установку своїм громадянам: будьте тихі і слухняні, бо буде так, як в Україні – дестабілізація, війна тощо.

Свою диктатуру Лукашенко виправдовує демонізованим образом України, а, приїжджаючи до нас, говорить, що ми і Білорусь – це друзі і брати. Але не по-братськи демонізувати свого друга,
– зауважує експерт.

Як зазначає Давидюк, Лукашенко намагається перевести фокус зі своїх проблем на Україну. При цьому закриває очі, що десятки тисяч білорусів стоять у черзі за грін-картою, за шенгенськими довгостроковими робочими візами. Багато білорусів приїжджають до України на продуктовий туризм.

"Під час візиту до Києва Лукашенко розігруватиме карту таких супербратів Білорусі з Україною. Президент Білорусі буде показово медійним. Але насправді глибокої співпраці між нашими державами немає. В переговорному процесі в Мінську дуже сильно перебільшена дипломатична роль Лукашенка. Він не учасник переговорів. А надав майданчик для переговорів, бо Путін попросив, оскільки боявся допустити перемовини десь в Європі", – підкреслив Давидюк.

Нагадаємо, 26 квітня в Україні з офіційним візитом перебуває президент Білорусі Олександр Лукашенко. Президент України Петро Порошенко та Олександр Лукашенко вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів на Чорнобильській АЕС.