За таким активним та насиченим відпочинком важливо не забути про інший, не менш захопливий та цікавий бік Єгипту. Не кожна країна у світі може похвалитися такою багатою історичною спадщиною. Після чудесних пірамід у Гізі другим пунктом кожного гіда-путівника є Луксор.

Це старовинне місто в долині Нілу постало на руїнах дрeвньoї cтoлицi Єгипту. Справжній музей просто неба. У жодному місті світу немає стільки історичних пам’яток на квадратний метр, як у Луксорі.

Читайте також: Унікальність Єгипту: рекорди світового масштабу

Річка Ніл розділяє Луксор на дві частини: Східний — місто живих, де фараони жили й будували свої молитовні храми, і Західний — місто мертвих з висіченими в горах гробницями та похоронними святинями.

Комплекси Луксорського та Карнакського храмів з'єднані 2-кілометровою алеєю сфінксів. Колоси Мемнона, храм Хатшепсут, однієї з найвеличніших правительок стародавнього Єгипту та Долина Царів – далеко не весь перелік місць, які можна побачити у Луксорі.

Такий містичний та до кінця незвіданий Луксор вартий того, щоб хоча б на день відірватися від ледачого засмагання на пляжі та поринути в захопливу подорож.