24 жовтня Юрій Луценко повідомив, що Державна міграційна служба відмовила колишньому очільнику Одеської ОДА та лідеру "Руху нових сил" Міхеїлу Саакашвілі у статусі біженця, відтак його можуть або депортувати, або екстрадувати.

Читайте також: Луценко жорстко висловився про мітингувальників під Радою та Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі відповів Луценку на те, що йому відмовили в праві перебувати в Україні та можна депортувати. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Генеральний прокурор Луценко остаточно забрехався. Іронія ситуації в тому, що Міграційна служба мені не те що не відмовляла, вони досі не відповіли на мій запит і взагалі не надали жодних документів, які оскаржували б моє право перебувати в Україні,
– зазначив обурений політик.

Саакашвілі додав, що кілька тижнів тому його адвокати подали позов до суду про бездіяльність Міграційної служби та ігнорування його запитів. Також політик порекомендував генпрокурору перестати видавати бажане за дійсне.

"Хочу, як дипломований юрист, порекомендувати пану Юрію Луценку, людині, яка не має вищої юридичної освіти - прочитати статтю Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства". Там чорним по білому написано, що зараз мій статус в Україні повністю легальний – я особа, яка має постійне місце проживання на території України, користуюся усіма правами громадянина і депортувати з території України мене не можна", – зазначив він.

Нагадаємо, 27 липня в АП підтвердили, що Міхеїла Саакашвілі було позбавлено українського громадянства. А 1 серпня з’явився відповідний указ за підписом Петра Порошенка. Підставою для позбавлення громадянства назвали неправдиві дані у заповненій анкеті Міхеїла Саакашвілі.

У зв'язку з цим політик на початку жовтня звернувся до Державної міграційної служби з проханням надати йому додатковий захист і політичний притулок, однак, за його словами, відомство взагалі на це не відреагувало.