Про це він розповів під час зібраного з цього приводу брифінгу у Києві.

Реорганізація цього департаменту, а власне виділення одного з управлінь, зумовлена виключно небажанням пана Горбатюка передавати економічні справи щодо Арбузова, Клюєва, Азарова, Януковича-молодшого тощо за законом передбаченому шляху спеціального заочного засудження,
– пояснив Луценко.

Він не хоче, щоб справи щодо Януковича і його поплічників роками лежали в департаменті спецрозслідувань.

Читайте також: Луценко очікує активних результатів від Горбатюка у справі Майдану

"Я чую застереження про те, що закон, який діє сьогодні в Україні і дає можливість заочного засудження, є недосконалим – його можна і треба покращувати. Але я не можу собі уявити, що ці справи й далі – третій, четвертий, п’ятий рік будуть лежати в департаменті спецрозслідувань", – наголосив генпрокурор.

На його переконання, це означатиме "зняття санкцій із активів Януковича і його гоп-компанії і розвал всіх надій людей забрати злочинним шляхом присвоєні українські багатства".

Всі ті, хто говорить: "Не чіпайте ці справи, не йдіть на заочне засудження", мають віддавати собі рахунок, що це тотожно тому, що всі арештовані активи, а це мільярди доларів, не повернуться в Україну,
– резюмував Луценко.

Пізніше генпрокурор повідомив, що Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями очолить лейтенант ЗСУ Дмитро Басов.