Конфлікт стався в Адміністрації Президента ввечері 18 лютого.

Під час засідання "стратегічної сімки", на якому обговорювався формат майбутнього Кабінету Міністрів, між високопосадовцями зав’язалась сварка, під час якої вони ледь не побились, пише LB.ua .

На цьому засіданні стратегічна рада, до якої, крім Яценюка і Луценка, також входять президент Петро Порошенко, глава Адміністрації Президента Борис Ложкін, спікер Ради Володимир Гройсман, секретар РНБО Олександр Турчинов і голова МВС Арсен Аваков, обговорювала, в якому вигляді може далі існувати Кабінет Міністрів.

До обговорення пропонувалися три варіанти. Перший — коли БПП і "Народний фронт" ділили б посади і відповідальність 50 на 50, при цьому Банкова публічно висловлює підтримку Яценюку.

Читайте також: Що таке політична криза і як на неї реагувати

Другий — коли "Народний фронт" бере на себе не тільки всі посади, але і всю відповідальність, при цьому фракція БПП гарантує підтримку кабмінівських ініціатив у сто голосів. Третій варіант передбачав, що Яценюк повинен добровільно піти у відставку.

Під час обговорення більшість присутніх прийшли до висновку, що перший варіант не буде підтриманий фракцією БПП, до того ж Луценко заявив, що вважає відставку Яценюка найбільш прийнятним виходом із ситуації.

На такі слова Яценюк відреагував дуже різко. Почалася словесна перепалка, під час якої прем’єр звинуватив Луценка в тому, що під час перебування головою МВС той нібито брав гроші у олігархів.

На що Луценко парирував, що коли він сидів у в'язниці, Яценюк нібито співпрацював з режимом Віктора Януковича. До бійки справа не дійшла тільки завдяки Ложкіну і Гройсману, які вчасно стримали Яценюка.