У селі кажуть – це наклеп – сільського голови кинути за ґрати не дадуть, але й воювати не будуть. У селі мешкає 400 осіб. З них сотня сміло може тримати автомат. Принаймні так кажуть у сільраді. Але призвати до війська їх нереально.
Повістки не були вручені, бо не було кому вручити. Коли ми вже приходили, щоб вручити повістки – тут робочих місць нема, люди масово виїхали,
— розповіла секретар Хітарської сільської ради Ольга Лемкалович.
Та для військової прокуратури це не пояснення. Відтак сільський голова може потрапити за ґрати на 8 років. Зараз Тарас Вітів не на робочому місці, а на лікарняному ліжку – інсульт. Зате місцеві жінки певні: їхній сільський голова ні в чому не винен.
Військові за ухиляння називають хітарчан не патріотами. А вони кажуть, що своє відвоювали. Пані Ганна розповідає: залишилася без батька. Його "червоні каратєлі" застрелили у 47 році– бо бандерівець. І незважаючи на це, своїх односельчан ухильниками не вважає.
У Хітарі кажуть: якщо ворог прийде до їхньої оселі, то тут ляжуть усі, як 70 років тому. Але поки – це не їхня війна.
До слова, у Львівській області в розшуку перебуває 11 тисяч осіб, підозрюваних в ухиленні від військової служби або дезертирстві.