Одразу з'явилися спроби зробити дрібні провокації. Так, на самому початку невідомі розгорнули плакат "Москалі, go home!", а одна з жінок, присутніх на офіційних урочистостях, розгорнула над квітами, принесеними до одного із монументів на "Пагорбі Слави" прапор Перемоги. Та провокації не викликали ніяких збурень.

Щоправда, після офіційних заходів до Меморіалу підійшло близько півтора десятка людей без будь-якої символіки. Вони почали кричати "Слава Україні! Смерть ворогам!". Через це між ними і ветеранами почалися словесні сутички. Їх розбороняв спецпідрозділ "Грифон".

Згодом всіх охочих пустили до Меморіалу слави покласти квіти. Там 3 невідомих розпочали штовханину, намагаючись почати бійку. Однак міліція перешкодила цим спробам.

Перший секретар Львівського обласного комітету Комуністичної партії України Олександр Калинюк сказав, що "поки що" прихильники комуністичної ідеології не розгортатимуть червоний прапор на Пагорбі слави. Проте представник Прогресивної соціалістичної партії Олександр Покровський ініціював розгортання прапора перемоги на Марсовому полі у Львові.

Після усіх урочистостей львівські ветерани сказали журналістам, що не цілком задоволені відзначенням Дня Перемоги, бо на урочистості прийшло надто мало людей.

"Львів'яни боялися провокацій і бійок", - пояснили малу кількість людей ветерани.

Окрім того, народний депутат від "Свободи" Юрій Михальчишин був присутнім на святкуванні 9-го травня у Львові. Він та ще 15 молодиків спокійно спостерігали за урочистостями біля Пагорба слави. Сам Михальчишин був одягнутий у спортивну форму. Так само одяглися його спільники.

Зауважимо, із самого ранку на території меморіального комплексу "Пагорб Слави" чергувала надзвичайно велика кількість правоохоронців та бійці підрозділів "Беркут" і "Грифон".


Фото: Ірина Вовк,
Телеканал новин "24"