Як повідомив директор чемпіонату, CIO компанії Noosphere Михайло Рябоконь, цього року Україна приймає спортсменів з 19-ти країн світу. Найбільші команди представляють лідерів космічної галузі – США і Китай, а останньою заявку на участь підтвердила Румунія.

З самого ранку ракетомоделісти проводять тренувальні старти на льотному полі та тестують двигуни. Ввечері на проспекті Свободи в честь відкриття чемпіонату пройде святковий концерт із лазерним шоу та виступами львівських музичних і танцювальних колективів.

24 серпня, в перший день змагань, відбудуться запуски космічних моделей із курячим яйцем всередині, яке повинне залишитися неушкодженим до самої посадки. Після цього почнуться офіційні змагання в різних класах ракет. Крім того, глядачі зможуть безкоштовно взяти участь у святкових боях жовтою та блакитною фарбами і запустити в небо китайські ліхтарики.

Ракетомодельний спорт – це конструювання та запуск космічних моделей. Саме він став першим кроком у кар’єрі багатьох спеціалістів NASA, а також національних космічних агентств і військово-промислової галузі різних держав.

Конкуренцію очікуємо високу, але і в нашої команди чудові шанси – цього року у збірній України 29 спортсменів із досвідом міжнародних змагань. Ми постаралися зробити Чемпіонат не тільки видовищним, але й цікавим для відвідування всією родиною, тому запланували різні майстер-класи та зони розваг для дітей і дорослих, – зазначив Михайло Рябоконь.

У 2015 році на чемпіонаті Європи з ракетомодельного спорту, який також проходив у Львові, Україна стала кращою з 14-ти країн, завоювавши в загальному заліку 27 медалей (14 золотих, 6 срібних, 7 бронзових) і титул абсолютного чемпіона.

Читайте також: Що українців чекає на День незалежності: Кабмін оприлюднив план заходів