Зазначимо, що на конкурс подалися 103 видавництва, загалом вийшло 508 книг. За право стати найкращими вони змагатилися у 16 номінаціях. Це зокрема історія, біографія, наука, сучасна поезія та інші.

Читайте також: 25 Форум видавців: 25 книг, які точно варто прочитати

Визначали найкращі книги у трьох містах України – Львові, Харкові та Києві, а вже згодом з’їжджалися до міста Лева, аби тут досягнути компромісу.

Книжка – це командна гра, не індивідуальна, отже це результат співпраці авторів, художників, редакторів видавців тощо, тому критерій оцінювання багато. Насправді все відбувалося дуже жваво, насамперед через те, що нас надихали самі видання, проте дискусії були запальні. Я вважаю, що цього року був дуже гарний консенсус між сходом, заходом та центром України, оскільки книга – це те, що об’єднує,
– сказав голова журі Форуму видавців Богдан Тихолоз.

Найкращими книгами у 16 номінаціях стали:

– У номінації "Класична українська література" перемогла книжка "Листи. Леся Українка" видавничий дім "Комора".

– У номінації "Сучасна українська поезія" перемогу здобуває книжка "Антологія молодої української поезії", упорядник Мирослав Лаюк, видавництво "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га".

– У номінації "Класична іноземна література в українському перекладі" перемогла книжка "Сенека. Моральні листи до Луцілія", перекладач Андрій Садомора, видавництво "Апріорі".

– У номінації "Сучасна іноземна література в українському перекладі" перемогла книжка "За лаштунками в музеї", Кейт Аткінсон, видавництво "Наш Формат".

– У номінації "Література для дітей віком від 0 до 5" перемогла книжка "Улюблені вірші-3", упорядник Іван Малкович, видавництво "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га".

– У номінації "Література для дітей віком від 6 до 12" перемогла книжка "Казки на ніч для дівчат бунаток", Елена Фавіллі, видавництво "Книголав".

– У номінації "Література для підлітків і YA" перемогла книжка "Повернутися з війни", авторка Наталя Нагорна, видавництво "Діпа".

– У номінації "Non-fiction" перемогла книжка "Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ — битва, що змінила війну у В’єтнамі", автори Гаролд Ґреґорі Мур, Джозеф Лі Ґелловей, видавництво "Астролябія".

– У номінації "Біографія" перемогла книжка "Наречена Шульца", Агата Тушинська, "Видавництво 21".

– У номінації "Історія" перемогла книжка "Червоний голод. Війна Сталіна проти України", авторка Енн Епплбом, видавництво "HREC-PRESS".

– У номінації "Візуальна книга" перемогла книжка "Авангард. Українські художники першої третини XX ст.", автор Дмитро Горбачов, видавництво "Мистецтво".

– У номінації "Наукова література" перемогла книжка "Лікарські товариства у Львові до 1939 року", автор Оксана Стадник, видавництво "ТзОВ “Аверс”.

– У номінації "Популярна наукова література" перемогла книжка "Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції", автори Андрій сова та Ярослав Тимчак, видавництво "Апріорі".

– У номінації "Місто-Львів" перемогла книжка "Моцарт із Лемберга", автор Богдан Коломійчук, Видавництво Старого Лева. Особливу відзнаку Малого журі у Львові отримала книжка “Найдорожча мамусю! Листування о. Любомира Гузара із Матір”ю (1975-1992)”, Марія Рипан, Олег Турій, Видавництво "УКУ".

– У номінації "Місто-Харків" перемогла книжка "Ми просто йшли…Спогади", автор Ігор, архиєпископ Ісіченко, видавництво "Акта". Особливу відзнаку Малого журі у Харкові отримує книга "Нечуваний Нечуй", автор Максим Тарнавський, видавництво "Laurus".

– У номінації "Місто-Київ" перемогла книжка "Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою", автор Тетяна Терен, видавництво "Pabulum". Особливу відзнаку Малого журі у Києві отримує книга "Нова генерація" і мистецький модернізм в Україні, автор Мирослава Мудрак, Видавництво "Родовід".

У номінаціях "Сучасна українська проза" та "Література з економіки, бізнесу та фінансів" не було обрано переможців.

А спеціальні відзнаки від президента ГО "Форум видавців" Олександри Коваль отримали наступні книги:

1. "Український книжковий знак ХIХ – ХХ століть: каталог колекції Степана Давимуки. Том 1,2,3", авторка: Лариса Купчинська, Видавництво "Апріорі".

2. "Трансформаційні процеси у фінансовому секторі національної економіки: теорія, методологія та моделювання", автор: Олександр Барановський,
ДВНЗ "Університет банківської справи".

3. "Мартін Гайдеґґер та екзистенційна філософія", автор Андрій Дахній, Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка.

4. "Структура і динаміка геофізичних полів у Західній Антарктиці", автор: Третяк Корнилій, Видавництво Львівської політехніки.

5. "Про Гріхи і чесноти", автор Любомир Гузар, видавництво "Фоліо".

6. "Михайло Жук: мистець-літератор", автор Людмила Соколюк, Видавець Олександр Савчук.

7. "Вовк під вікном", автор Наталя Кащак, видавництво "Маміно".

8. "Прагнення волі. Спогади військового капелана 2014-2015", автор о.Орест-Роман Сало, Благодійна організація Фундація "Андрей", Видавництво "Артос".

9. "Раз овечка, два овечка", автор Галина Крук, видавництво Vivat.

10. "Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя", автор Майкл Катакіс, Видавництво "Старого Лева".

11. "Дюймовочка", автор: Ганс Християн Андерсен, видавництво "Каламар".

12. "Сліпобачення", автор Пітер Воттс, Видавництво "Жупанського".

Спеціальну відзнаку секретаря журі Катерини Крамар отримала книга "Бджоли" – автор Пйотр Соха, видавництво "Час майстрів", а також спеціальну відзнаку у номінації "Свобода" отримала книжка “В ізоляції. Дописи про Донбас”, автор Станіслав Асєєв (Васін), видавництво "Люта Справа". Відзнаки за особливий внесок української літератури отримали Марта Богачевська – Хом’як, а також Марко Андрейчик.

Нагадаємо, "Форум видавців" у Львові 2018 відбувається 19-23 вересня. Упродовж 5 днів можна буде відвідати близько тисячі культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами і придбати книжки, події відбуватимуться у Палаці Мистецтв та ще 50 локаціях міста. Щоб не загубитися серед усього різноманіття – ознайомтесь з програмою Форуму далі в матеріалі.