Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, що кампанія з відкриття Центрів вакцинації розпочинається за дорученням президента Володимира Зеленського. Центри вакцинації розгорнуть не лише у Львові, а й в інших містах, зокрема у Києві та Одесі.

До теми У Львові та Києві відкривають центри вакцинації: хто зможе отримати щеплення

В Україні до серпня планують вакцинувати 70% населення

До Дня незалежності, 24 серпня, планують вакцинувати 70% українців. Тож в країні необхідно збільшувати кількість пунктів, де робитимуть щеплення від коронавірусу. Київ, Львів та Одеса першими приєдналися до ініціативи створення центрів вакцинації. Щеплення проводитимуть у 2 етапи:

  • Під час першого етапу вакцинуватимуть людей, які записалися до списку очікування через додаток "Дія". Наразі у цьому списку є 600 тисяч охочих з усієї Україні.
  • Другий етап розпочнеться, коли в Україні буде достатня кількість вакцин від коронавірусу, щоб щепити усіх людей віком від 18 до 59 років.

Планують, що Центри вакцинації запустять у роботу у найближчі 2 тижні. За словами Ляшка, початок вакцинації людей зі списку очікування додатку "Дія" – це доручення президента. Міністр доручив облдержадміністраціям напрацювати систему роботи центрів для проведення щеплень у вихідні дні.

Центри повинні бути прив'язаними до конкретного закладу охорони здоров'я. Першочергово необхідно визначити тип центру вакцинації, який будуть утворювати, сформувати команду та керівника. Роботу медичних працівників у центрах оплачуватимуть за кошти НСЗУ,
– додав Ляшко.

Зауважте Вакцинуватися проти коронавірусу готові понад 60% українців, – Шмигаль

Львівський центр вакцинації почне працювати вже у травні

За словами заступника голови Львівської ОДА Івана Собка, детальний план роботи центру повинні представити наступного тижня.

"Очікувана дата початку роботи центрів за прогнозами МОЗ – 5 – 6 червня, але це залежить, звичайно ж, від стану організації роботи на місцях", – додав посадовець.

Собко розповів, що наразі обговорюють можливість відкриття вакцинального центру на стадіоні "Арена Львів". Проте також розглядають альтернативні варіанти його розміщення у різних районах Львова. Центр планують створити там, куди львів'янам та жителям області буде зручно доїжджати.

Голова ЛОДА Максим Козицький на своїй фейсбук-сторінці розповів, що центр вакцинації почне працювати навіть трохи раніше – 29 травня. За словами посадовця, він стане першим в Україні.

"Вже цієї суботи мешканці області, які зареєструвалися через додаток "Дія" зможуть отримати щеплення проти коронавірусної інфекції у центрі вакцинації населення. Його створять на базі стадіону "Арена Львів", – зазначив посадовець.

"Арена Львів" – найвідповідніше місце для створення центру

За інформацією ZAXID.NET, Козицький розповів, що "Арена Львів" найбільше відповідає рекомендаціям МОЗ для облаштування центру вакцинації.

"Зараз необхідно врегулювати низку організаційних питань, насамперед це стосується кадрового забезпечення роботи центру. Адже до процесу вакцинації залучатимуть не лише медиків, а і волонтерів та студентів медичних закладів", – додав посадовець.

Також розглядатимуть питання забезпечення центрів вакцинації холодильним обладнанням, комп'ютерною технікою, стабільним сполученням з електронними мережами й охороною під час та після роботи.Проте, за словами Козицького, проблемою є розташування стадіону, адже він розміщується на околиці міста. Тож, ймовірно, туди може бути ускладнено доїзд.

Читайте також До кінця року всі охочі вакцинуватися зможуть це зробити, – Ляшко

План вакцинації українців
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу