Святкові купання відбулися у парку "Горіховий гай". В ополонки пірнали й дорослі, й діти.

До теми Водохреще-2022 на Львівщині: повний перелік найкращих місць для купання

Львів'яни пірнали у крижану воду на Йордан

У Львові 19 січня освячували воду біля ополонок, у які усі охочі могли зануритися. Парк "Горіховий Гай", на вулиці Володимира Великого, визначили єдиним безпечним місцем, де можна купатися на Йордан. Тут чергували 5 рятувальників.

Це не християнська традиція, і церква про це неодноразово наголошувала, а більш традиція людська,
– зауважив отець Андрій.

Водночас львів'яни та гості міста мають щодо цього різні думки. Дехто з них вважає, що занурення у крижану воду – "це велика Божа благодать", бо вона забирає всі негаразди, турботи та печалі. На думку інших, вода на Йордан зцілює, дає відчуття полегшення та розряджає.

Дивіться фото купань у "Горіховому гаю" / Фото "Твоє місто" та "Діло"

Варто прочитати Водохреще-2022: історія, традиції святкування та найрозповсюдженіші міфи

В ополонки пірнали навіть діти

У Львові до екстремальних купань долучилося чимало людей. Серед них навіть був чоловік родом із Франції. Цьогоріч він мав перший досвід пірнання в крижану воду.

Серед охочих зануритися в ополонку були й ті, для кого це вже стало традицією. Вони долучаються до купань на Йордан вже 5, 8, а то й 10 років поспіль.

У "Горіховому гаю" були й діти, які наважились зайти у воду. Після занурення люди розтиралися на березі рушниками та зігрівалися в теплому одязі. Усім присутнім також пропонували на вибір глінтвейн, каву або чай.

Буде цікаво – як кияни святкували Водохреще: дивіться відео 24 каналу