Поки президент і прем'єр кажуть, що потрібно залучати інвестиції в Україну, САП думає зовсім навпаки. Про це міський голова Львова заявив журналістам під будівлею суду.
Важливо! Суд обирає запобіжний захід Садовому: онлайн-трансляція
Я вірю у перемогу, адже є правда і закон. Ми все робили законно. Ми залучали авторитетного аудитора (перед підписанням угоди з CТР – 24 канал), було перевірено всі етапи і немає жодних юридичних проблем,
– заявив Андрій Садовий.
Крім того, він висловив переконання, що ця справа – це непорозуміння, яке тягнеться з минулих років і у якому потрібно ставити крапку. Мовляв, вона тягнеться ще від попередньої влади.
"Я мав розмову з Прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, він розписав цей кейс на міністра економіки. Я вірю, що буде позитивне рішення, і ми усі разом проситимемо вибачення у компанії СТР", – сказав мер Львова.
Резюмуючи, він наголосив, що СТР – це авторитетна компанія, яка створила багато сучасних індустріальних парків у Європі. Відтак якщо потрібно витратити час на те, щоб вона зробила такий і у Львові, то Садовий готовий до цього.
Андрій Садовий перед судом поспілкувався з журналістами: дивіться відео
Чому САП оголосила підозру Садовому
21 листопада САП оголосила Садовому підозру у справі будівництва індустріального парку у Рясному під Львовом, яке планує розпочати іноземна компанія СТР. Мовиться про старе провадження, в межах якого правоохоронці кілька разів 2016 року проводили обшуки у міськраді Львова. Самого ж Садового у липні 2017 року викликали на допит у ГПУ, коли її ще очолював Юрій Луценко.
У 2016 році прокуратура заявила, що міськрада Львова задешево продала землю під цей індустріальний парк – за 52 мільйони гривень. На думку прокурорів, ринкова ціна цієї ділянки становить 140 мільйонів гривень.
Підозру у цій справі оголосили також Сергієві Коровайнику, який раніше був керівником управління земельних ресурсів ЛМР.
Що каже про підозру сам Садовий
Андрій Садовий пояснював, що у повідомленні про підозру мовиться, що земля надана компанії не належить громаді міста.
Водночас Андрій Садовий показав рішення Апеляційного адміністративного суду. Згідно з документом, 27 березня 2019 року суд ухвалив кінцеве рішення: ця земля була і залишається власністю громади Львова. За його словами, мерія мала право здавати її в оренду і продавати.
Щодо звинувачення у заниженні ціни, то Садовий відповів, що згідно з інвестиційним конкурсом, компанія CTP отримала право орендувати земельну ділянку, а також уклала відповідну угоду. Після цього скористалася своїм правом викупити землю.
Мер Львова підкреслив, що ЛМР не має права оцінювати вартість землі. Це здійснює сертифікована компанія.