За інформацією кореспондентки 24 каналу, Олег Сенцов свій візит до міста Лева розпочав з письменницького марафону на підтримку в'язнів Кремля. Громадські активісти у центрі міста зачитали листи, послання та спогади про тих, хто перебуває у російському полоні.

Цікаво! Олег Сенцов подивився серіал "Чорнобиль" від HBO: враження режисера

"Одна людина не може зробити нічого, але усі разом ми можемо зробити дуже багато. Я сподіваюсь, ми усі зможемо повернути наших хлопців додому", – сказав режисер.

олег сенцов
Олег Сенцов приїхав до Львова / Фото "Видавництво Старого Лева"

Після цього о 13:00 у Львівські філармонії розпочалася презентація книги Сенцова "Маркетер". До заходу приєднались головна редакторка "Видавництва Старого Лева" Мар'яна Савка, український ПЕН-клуб та акторка Римма Зюбіна.

олег сенцов
Олег Сенцов та Мар'яна Савка / Фото "Видавництво Старого Лева"

римма зюбіна олег сенцов
Римма Зюбіна читає уривок з книги "Маркетер" / Фото "Видавництво Старого Лева"

Що відомо про книгу "Маркетер"? Це книга збірка автобіографічної прози про студентські роки з життя Олега Сенцова. Автор розповідає про складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів'я. Написав її режисер перебуваючи у російському полоні. Зошит з рукописами передав до України і тут за неї взялося "Видавництво Старого Лева".

сенцов меркетер
Книга Олега Сенцова "Маркетер" / Фото "Видавництво Старого Лева"

Під час презентації Сенцов зазначив, що має чимало творчих планів і щодо фільмів, і щодо наступної книги. Однак наразі тримає інтригу та всіх деталей не відкриває.

Є рукописи – готові тексти, – які планую за рік презентувати у Львові. Зокрема, про роки полону. Не люблю загадувати на тривалий час, але такі плани є. У мене зараз є 15 зошитів з моїми щоденниками, оповіданнями, рефлексіями,
– зазначив автор книги.

сенцов олег львів
На презентації зібралось багато людей / Фото "Видавництво Старого Лева"

До слова! України 7 вересня повернулися 24 захопленими Росією моряками та 11 в'язнів Кремля, серед яких – Олег Сенцов. Обмін полоненими з Росією відбувся за схемою "35 на 35". Серед утримуваних в Україні осіб, яких передали РФ, опинився і Володимир Цемах – його вважають основною вимогою Путіна.

Що відомо про арешт Олега Сенцова окупантами?10 травня 2014 року Олега Сенцова з активістом Олександром Кольченком заарештували в окупованому Криму. Окупанти звинуватили режисера та активіста у підготовці терактів. Вже за рік Сенцова засудили до 20 років російської колонії суворого режиму, а Кольченку дали 10 років. У 2018 році Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити усіх політв'язнів Кремля.

7 вересня 2019 року у рамках обміну полоненими Олега Сенцова, Олександра Кольченка та ще 33 українських бранців Кремля звільнили з полону.