Роботу на сміттєзвалищі рятувальники відновили сьогодні вдосвіта. Планували не припиняти пошуки і вночі, встановили для цього необхідне освітлення — але завадила злива.

"Ми нарешті дійшли до дна, стабільного ґрунту. Далі там проходять екскаватори, перекидають сміття, просіюють його. В цей час наші рятувальники продивляються кожен елемент для того, щоб знайти або спорядження, або наших колег", — розповів речник ДСНС Львівської області Віталій Туровцев.

На місці трагедії працює більше півтисячі людей і 50 одиниць техніки. До пошуків залучили і курсантів Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності. Цілодобово тут і родичі потерпілих. З ними працюють психологи.

Вже після обіду знайшли друге тіло, а вже під вечір і третє тіло без ознак життя.

Також тут постійно чергує швидка. Та прогнози медиків — невтішні. Як розповів заступник головного лікаря станції швидкої медичної допомоги Володимир Козій, під завалами сміття немає доступу повітря. Окрім того, на сміттєзвалищі чимало токсичних випарів, які погіршують ситуацію.

Тим часом у Львові готуються до сміттєвого колапсу. Наразі ситуація під контролем. Більшість компаній, які займаються вивозом відходів, домовилися про інші тимчасові полігони. Але не приховують, довго так тривати не зможе.

"Я думаю, що два-три дні одразу покажуть нам цю проблематику. Львів продукує, в середньому, до одної тисячі тон в день. Це величезні об’єми. Ні один полігон в області цього не витримає впродовж тижня", — зазначив директор ТОВ "АВЕ-Львів" Олег Гайовишин.

Альтернативи Грибовицькому сміттєзвалищу Львів зараз немає. Міська влада вже неодноразово вела переговори з громадами сіл поблизу міста, однак ніхто на таке поки не погодився. Чи не єдина надія на Європейський інвестиційний банк. Він готовий виділити гроші на повну рекультивацію старого сміттєзвалища та будівництво заводу із сортування сміття.

"Зараз цей проект знаходить на погодженні в Мінрегіонбуді. І вчора, коли я був в Києві, я мав розмову з прем’єром Зубком. Він мене запевнив, що найближчим часом буде урядове схвалення даного проекту, щоб ми могли почати втілювати його в життя", — розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Читайте також: За фактом ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі відкрите кримінальне провадження

Та міські депутати провину за те, що Львів без нормального сміттєзвалища, покладають саме на мера. Відтак зібрались сьогодні, аби виcловити недовіру Андрію Садовому. Однак, забракло голосів. Натомість депутати виділили гроші на ліквідацію обвалу на сміттєзвалищі. На це з бюджету піде 14 мільйонів гривень.

Нагадаємо, минулої суботи, 28 травня, неподалік Львова загорілось Грибовицьке сміттєзвалище. Пожежники гасили пожежу понад 12 годин. Близько 16:00 30 травня відбувся зсув сміття. Під завалами опинились троє рятувальників та еколог ЛКП "Збиранка".