Муніципальний велопрокат — надзвичайно поширена послуга за кордоном. Та для України це поки новинка. Перші пункти прокату німецьких двоколісних встановили у Львові.

На "некстбайках" їздять у 14 країнах світу. Ввести у дію спільний із Німеччиною проект саме у Львові західні партнери вирішили не просто так. Адже місто Лева — велосипедна і туристична столиця України.

Перевага муніципального велопрокату у доступності. Система автоматизована, транспортом можна скористатися у будь-який час доби. Перед цим необхідно зареєструватись — через смартфон, комп’ютер або у терміналі.

Ми можемо ввести номер велосипеда або вручну, або за домогою QR-кода: зчитуємо, вантажиться, натискаємо "Орендувати". І все,
— пояснив технологію виконавчий директор Nextbike Україна Юрій Петраш.

Ще один вагомий плюс — економія. Адже муніципальний транспорт дешевший від громадських маршруток. Для тутешніх вигідніше придбати абонемент. Варіант погодинної оренди більше підійде для туристів.

Орендувати велосипед можна із 18 років. При цьому один користувач може взяти до чотирьох велосипедів. Слід не забувати: у багажнику не можна везти нікого, а в корзині дозволяється до 5 кілограм.

Німецькі велосипеди та все обладнання "начинені" по-мінімуму, щоб легко було їздити у місті: три передачі, полегшена алюмінієва рама. Він витривалий та "антивандальний" — це стосується сидіння, коліс чи інших деталей.

У місті Лева муніципальний транспорт уже успішно протестували. Якщо система запрацює успішно, ідею втілять і в інших українських містах.

Автор сюжету — Ірина Панчишин.

Дивіться також: Українці створили фірмове програмне забезпечення