Український стартап Blynk

Вітчизняний розробник програмного забезпечення спільно з американським виробником електроніки SparkFun запускає спільний продукт для віддаленого контролю за приладами.

Мікроконтролер SparkFun Blynk Board орієнтований передусім на професійних інженерів та ентузіастів. Фірмове програмне забезпечення дозволяє налаштовувати роботу пристрою під потреби користувача. Крім можливості створювати на його базі власні додатки, стартовий пакет Blynk включає низку вже встановлених програм. Мобільний додаток сумісний з останніми версіями iOS та Android. Вартість мінімального набору – близько 30 доларів США.

"Розумне" вітрове скло

Для роботи "розумної" системи потрібно підключити смартфон з відповідним мобільним додатком. Невеличкий проектор виводить необхідну інформацію з телефону на вітрове скло.

У такий спосіб байкер, майже не відволікаючи уваги від дороги, може отримувати корисні навігаційні підказки, інформацію про вхідні дзвінки та повідомлення. Для нетермінових викликів передбачений "автовідповідач". "Розумне" вітрове скло Samsung існує наразі у вигляді прототипу, однак у разі зацікавлення ним мотовиробників його поява на байках – лише питання часу.

Голографічний зв'язок від Microsoft

Так звана "голопортація" розроблена спеціально під фірмову гарнітуру доповненої реальності. В окулярах HoloLens користувач зможе не лише бачити "живу" голограму, а й взаємодіяти з нею.

Крім того, можна записати розмову для перегляду в будь-який зручний час. Обійдеться задоволення від такого спілкування геть не дешево, адже потребує аж вісім 3D-камер. Версія HoloLens для розробників обійдеться у нескромні 3000 доларів.

Читайте також: Чим вражає позашляховик нового покоління та як можна користуватись смартфоном без дотику