Така ідея виникла у львівських переселенців. Донеччанка Діана разом із подругами вже кілька днів у Львові сортує, читає і відправляє сотні листів. Жінки зізнаються: плачуть від зворушення.

Переселенці отримали величезні пакунки з тисячами листів від дітей із сірої зони. Кожен з цих листів — велика історія маленької людини. Вони пишуть ще невідомим для них хлопчикам та дівчаткам зі Львова. І з нетерпінням чекають відповіді.

Волонтери настільки перейнялися, що власну квартиру, у якій мешкають у Львові, перетворили на пекарню. До кожного листа прикріпляють пряника. Втім, листів зі Сходу надійшло неочікувано багато. І тепер жінки переймаються, чи вистачить грошей, аби смаколиків вистачило всім. Кажуть: бракує і листів від львівських дітей.

Писати листи вже взялися у львівській СШ № 48. І хочуть, щоб дружба з однолітками зі Сходу була не лише на папері — вони вирішили запросити дітей з Горлівки до Львова на гостину.

Волонтери кажуть: у листах зі Сходу діти найчастіше розповідають про війну. Діляться спогадами про обстріли, канонади і мертві міста. І згадують про щасливі моменти дитинства. Львівські школярі у відповідь пишуть про свій прожитий день і обов'язково залишають на папері слова підтримки.

Привіт! Я не знаю, кому пишу, але я впевнена, що ти — крутий! Життя так побудоване, що все повертається як бумеранг. Нажаль, у наш час нам мало відомо — чого влада намагається досягнути війною. Тримайтеся, змушуйте себе кожного дня боротися як воїни, які захищають нас,
— йдеться в одному з листів від львів'ян.

Автор сюжету — Ірина Папірник.