Часто під дверима медичного відділення тупцюють десятки схвильованих родичів. І лише одиниці знають, що не пускати за двері реанімації лікарі не мають права.

Дворічна Евеліна не спиняється ані на секунду. Півроку тому з нею трапилась біда. Вона поцупила пігулки і проковтнула їх. Швидка, реанімація — дівчинку врятували. Роман, батько Еви, з жахом пригадує, як із дружиною стояли під дверима інтенсивної терапії і чули, як їхня донечка плакала і кликала батьків. Утім, в середину їх так і не впустили.

Тоді батьки не знали, що за законом вони мали повне право бути разом із донькою у цей важкий момент.

Цивільний кодекс України. Стаття 287: "Пацієнт стаціонару має право на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката".

Це ж саме передбачено і в Основах законодавства України про охорону здоров'я. А саме в статті № 6. Юристи роз’яснюють: батьки справді мають право бути поруч із дитиною у реанімації. Щоправда, повинні дотримуватися певних правил.

У Міністерстві охорони здоров’я стверджують: кожна лікарня сама вирішує, чи пускати батьків до реанімацію. Однак, уповноважений з прав дитини Микола Кулеба вважає, що такі правила є порушенням прав дитини.

Відділення реанімації новонароджених Львівської міської лікарні. І тут все як у іноземному кіно: дорога якісна апаратура, турботливий персонал і мами біля своїх крихіток. У реанімації на шістьох пацієнтів лише один лікар. Дітей у реанімаціях часто прив'язують до ліжок.

У реанімації для старших дітей є 12 ліжкомісць. На щастя, зайняті лише два. Один із хлопців без свідомості. Інший — при тямі, він розуміє, що лікарі допомагають. Але інколи сюди потрапляє малеча. Через біль і паніку, дітлахи зістрибують із ліжечок або виривають катетери і крапельниці.

Читайте також: Цей захід не такий цікавий, як новини шоу-бізу, — Єфросініна про благочинний захід

Лікарі погоджуються — це не зовсім гуманно. Та іншого виходу немає, адже не можливо забезпечити постійне перебування батьків у палатах. У дорослих реанімаціях так само. За законом родичі можуть бути біля важкохворого. Однак, не цілодобово. Лікарі не проти, аби родичі допомагали доглядати пацієнтів, та для цього просто немає місця.

Індивідуальні палати, прозорі стіни, та апаратура біля кожного недужого — це мільйони, яких в українській скарбниці звичайно не має. Тож реформи можуть бути лише на папері, а фізично змінити безплатну медицину в Україні поки що нереально.

Автор сюжету — Ірина Папірник.