У МОЗ анонсували, що вакцина Pfizer невдовзі з'явиться у центрах вакцинації. Щеплення цим препаратом робитимуть усім охочим, однак у пріоритеті – люди похилого віку та з супутніми захворюваннями.

До теми На прохання виробника: в Україні змінили умови зберігання вакцини Pfizer

На Львівщині недостатньо вакцин Pfizer для центрів вакцинації

Регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут розповів, що в області поки недостатньо вакцин Pfizer для проведення щеплень у центрах вакцинації. За його словами, 15 липня Львівщина отримала 8,19 тисячі доз цього препарату.

Ним щепитимуть ті категорій населення, яких потрібно вакцинувати саме цим препаратом. У черзі на щеплення вакциною Pfizer наразі перебувають медпрацівники, освітяни, представники органів виконавчої й судової влади та місцевого самоврядування.

Буквально вчора ми отримали 8 190 доз цієї вакцини. Але ми ще не завершили вакцинацію тих визначених категорій населення, які повинні отримати щеплення вакциною Pfizer. Зараз ми звертаємо увагу на людей, які отримали першу дозу цього препарату,
– додав Когут.

За його словами, людей, які вже отримали першу дозу Pfizer, обов'язково слід вакцинувати другою дозою. Також перед початком навчального року слід зробити щеплення освітянам.

"Тобто коли ми завершимо вакцинацію цих категорій, і якщо у нас буде достатня кількість вакцини, тоді ми даватимемо Pfizer у центри вакцинації", – підсумував Когут.

Зауважте Понад 9 тисяч доз зіпсованих вакцин Pfizer повернули на склад: триває розслідування

Коротко про вакцинацію на Львівщині

  • Загалом на Львівщині провели понад 248,61 тисячі щеплень проти коронавірусу.
  • Одну дозу вакцини отримали понад 162,58 тисячі людей, а 2 – понад 86,02 тисячі людей.
  • Протягом 15 липня провакцинували 6820 жителів Львівщини.
  • Отримати щеплення в області можна у пунктах вакцинації та центрах масової вакцинації населення, які здебільшого працюють у вихідні.
  • В усіх центрах щеплення поки роблять вакциною CoronaVac. Її ефективність після введення 2 доз становить 83,5%.
  • Загалом на Львівщині планують вакцинувати проти коронавірусу половину населення – 1,5 мільйона людей.