У лікарню потрапив 21 постраждалий, а ще 3 людини лікувались амбулаторно. Серед пацієнтів були 8 дітей

Актуально У ресторані на Львівщині отруїлись 24 людини: медики встановили причину

Пацієнти їли спільні страви

Відвідувачі ресторану "Панський Книш", що в Куликові, потрапили до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. У них діагностували сальмонельоз. Станом на ранок 14 липня 10 пацієнтів вже виписали з медзакладу.

Заступниця начальника управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Олена Улашина розповіла, що під час епідрозслідування фахівці встановили, що постраждалі їли у ресторані 3 спільні страви. Однак розслідування щодо цього масового отруєння ще триває. Справою також займається поліція.

Під час розслідування нам вдалося встановити, що всі постраждалі їли 3 спільні страви: з курятиною, яйцем і червоною рибою. Ймовірно, в котрійсь із них і була сальмонела,
– зазначила Улашина.

Вона додала, що не можна точно сказати, у котрій саме страві був небезпечний збудник, адже готової продукції під час епідрозслідування вже не було. Однак усю цю їжу приготували у ресторані.

Улашина зазначила, що власника ресторану оштрафують. Розмір штрафу поки невідомий. Наразі щодо цього проводять консультації з юристами. Проте, згідно з законодавством, мінімальний штраф на фізичну особу-підприємця – 6 мінімальних зарплат. Станом на 14 липня вона становить 6 тисяч гривень. Тобто власника ресторану можуть оштрафувати на 36 тисяч гривень.

До теми Масове отруєння у ресторані на Львівщині: серед постраждалих – 6 дітей

Коротко про масове отруєння у ресторані "Панський книш"

  • До Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували 21 гостя ресторану "Панський Книш".
  • Усі пацієнти харчувалися у закладі 4 липня.
  • Ще троє відвідувачів лікувалися вдома.
  • На лікарняне ліжко гостей ресторану вклав сальмонельоз.
  • Після цього інциденту чиновники ЛОДА заборонили закладам громадського харчування готувати страви, які швидко псуються через спеку. Зокрема, мовиться про салати з майонезом та сметаною і заварні тістечка.
  • Під час перевірки ресторану виявили низку суттєвих порушень – продукти без документів (свинина, курятина та овочі), порушення технології приготування страв, відсутнє маркування на виробничих столах тощо.
  • Заклад зачинили на 10 днів, а керівництво зобов'язали ліквідувати порушення.