З 1 листопада у Тернополі вартість проїзду у громадському транспорті зросла майже вдвічі.

Читайте також: Електронний квиток в транспорті Києва: коли він з'явиться та як на це реагують пасажири

У маршрутному таксі – 9 гривень, а у тролейбусі – 8. Аби привернути увагу до проблеми люди вирішили перекрити центральну вулицю міста.

Це взагалі смішне і парадоксальне рішення, коли на рівному місці без реальних підстав практично на 100 % підняли ціни на проїзд,
– сказав тернополянин Михайло Чорненький.

У Тернополі наразі найвищі ціни на проїзд в громадському транспорті в регіоні. У Луцьку, Рівному, Чернівцях вартість проїзду у тролейбусі – 3 гривні. Підозрюють, що міська влада таким чином хоче з гаманців тернополян оплатити пільгові перевезення.

Активісти добиватимуться, аби їм надали розрахунки по перевезеннях, щоб самим з'ясувати чи настільки збитковий громадський транспорт. А поки пропонують меру скасувати рішення комітету.

Чиновники ж запевняють тернополяни можуть платити менше. Для людей змісцевою пропискою придумали так звану "Файну карту". Таким чином влада поділила пасажирів на своїх і чужих.

Для них вже при зміні квиток вартує в електротранспорті – 5 гривень, а в автобусі – 6,
– заявив начальник управління транспорту Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Здорожчання тарифу пояснюють ростом вартості пального та майбутнім підвищенням мінімальної зарплати. Тим часом як одні тернополяни протестують, інші вирішили буквально бойкотувати маршрутки і тролейбуси. Містом шириться флешмоб "Пішки на роботу".

На рішення тернопільської влади вже кілька організацій подали до суду. Також обіцяють щотижня проводити транспортний мітинг під стінами мерії.