Тому три обласних відділення СБУ, податкову Києва, одну з обласних адміністрацій і навіть Адміністрацію Президента очолюють люди, котрих мали б більше не допускати до державної служби.

Під час Майдану вони працювали у цьому приміщені, тепер ховаються від люстрації в регіональних підрозділах. А прокурора Києва Олега Валендюка від звільнення врятував суд.

Очільниця департаменту з люстрації Міністерства юстиції підтвердила, що подібна ситуація аналогічна в усіх держструктурах.

На сьогодні щодо керівного складу СБУ, то три області очолюють люди, які підпадають під заборону відповідно до "Закону про очищення влади". Це голова СБ у Вінницькій, Хмельницькій та Чернігівській областях. Повноваження про призначення і їх звільнення є повноваженнями Президента України,
— сказала вона.

Загалом Президент застосував право індульгенції до 7 осіб. Зокрема і до свого земляка Олександра Терещука, який у Луцьку розганяв Майдан, він став головним міліціонером Києва. Пішов з посади лише 4 місяці тому. Та й загалом попри запевнення міністра Авакова його відомство не очистилось.

З 78 керівників київської поліції, 33 уникнули люстрації і пройшли атестацію. Це означає, що половина керівників столичної поліції — ті хто розганяв Євромайдан,
— зазначив голова ГО "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік.

Не страшна люстрація головному податківцю Києва Людмилі Демченко, суд поновив її право на посаду, а її начальник сказав, що не додивився.

Читайте також: У ГПУ досі працюють люстровані прокурори

Насіров не лише оточив себе людьми Януковича, але і провалив майнову люстрацію — дорікають йому журналісти-розслідувачі. Зокрема і його підлеглі за деклараціями бідні, як церковні миші.

Це типова романтична історія український кремезний чоловік: зовсім не Джорж Клуні, а дружина красуня і мільйонерка, а він сирітка, в нього 80 тисяч річного доходу,
— розповів журналіст-розслідувач Дмитро Гнап.

Про власні квартири Насіров удав, що не почув. Щодо чужих, то запевнив, що має право лише звіряти наявне майно з декларованим.

Роль фіскальної служби в майновій люстрації — це відповідальність. Ми не можемо самостійно проводити люстрацію,
— пояснив голова ДФС України Роман Насіров.

Антикорупційний комітет вирішив вимагати від усіх відомств звільнити осіб, що підпадають під люстрацію. Написали вони Президенту, бо в заступниках голови його Адміністрації є Олексій Дніпров, який був заступником Дмитра Табачника і теж має бути люстрований.