Інтерв'ю Еммануель Макрон дав на фоні його заяви про відправлення військ Франції до України. Лідер держави наголосив, що на важливості допомоги нашій державі і підтримці її у протистоянні Росії.

Читайте також Макрон роздумує над відправленням військ в Україну вже влітку 2024 року, – Le Monde

Росія не повинна виграти, – Макрон

У нас одна мета: Росія не повинна і не може виграти цю війну,
– наголосив Еммануель Макрон.

Його спитали про позицію щодо можливого введення військ Заходу на територію України. Президент Франції зазначив, що є "градація" і що "ми не повинні виключати варіанти".

"На кону в Україні – це екзистенційна війна за нашу Францію і нашу Європу. Ми наклали надто багато обмежень на наш словниковий запас", – пояснив глава держави.

Він нагадав, що Європа відправила Україні танки, ракети та літаки після того, як запевняла, що цього ніколи не робитиме.

Водночас Макрон запевнив, що "ми ніколи не підемо у наступ, Франція – це сила миру". Але він додав, що ми повинні тверезо дивитися на ситуацію, а також сказати, "що ми готові вкласти ресурси, щоб Росія не перемогла". Президент Франції додав, що контекст в Україні змінюється. Тому початок 2024 року має "стати часом для стрибка вперед".

На кону безпека французів

Макрон усе ж був дуже обережним, називаючи Владіміра Путіна в інтерв'ю. Він окреслив його "президентом Росії, який потрапив в авторитарний і репресивний дрейф у своїй країні, і який вирішив стати дестабілізуючою силою в Європі".

Я є главою держави, який говорив з ним найбільше перед війною. Прийде час, сподіваюсь, якнайшвидше, поговорити з президентом Росії, ким би він не був на той час,
– зазначив він.

Він також зазначив, що "Росія – супротивник, а не ворог". І що Франція не перебуває у стані війни з країною-агресоркою, хоч вона і "атакує нас кібернетично". Макрон підкреслив, що "ми не повинні йти на ескалацію".

Еммануель Макрон в інтерв'ю підкреслив, що якщо Росія виграє війну, то довіра до Європи буде зведена до нуля.

Якщо Росія переможе, життя французів зміниться. У нас більше не було б безпеки в Європі. Хто б міг подумати, що Владімір Путін зупиниться на цьому? Там на кону безпека французів і Європи,
– зазначив Еммануель Макрон.

Він додав, що рішення бути сьогодні слабкими, що ми не відповідатимемо – "це вже означає зазнати поразки".

Також Макрон відреагував на нові ядерні загрози з боку Владіміра Путіна. Президент Франції дав пораду кремлівському диктаторові.

"Не варто погрожувати, коли у вас є ядерна зброя", – наголосив Макрон, коментуючи погрози Путіна.

Як зазначив він, Макрон уже кілька місяців не розмовляв з президентом Росії. І що відповідний діалог був, "коли це було необхідно".