Станом на 13:00 28 лютого, Маріуполь перебуває під контролем українських військових. Крім того, місто не дозволяє дестабілізувати ситуацію і грабувати його мешканців.

Головне Росія напала на Україну: хронологія основних подій

Ситуація у Маріуполі станом на 13:00 28 лютого

Безпека

  • Сьогодні окупант знову завдав ударів по мирному селищі Сартана, що неподалік Маріуполя. Разом з тим українські військові в околицях міста збили літак ворога, який вчора чотири рази обстрілював Сартану і Лівобережний район Маріуполя.
  • Військові, територіальна оборона і правоохоронці обіцяють діяти максимально жорстко, як того вимагає воєнний стан, що стосується мародерів і диверсантів – їх ліквідовуватимуть на місці. Тому місто просить всіх жителів у жодному разі без крайньої потреби не пересуватись населеним пунктом у комендантську годину.

Життя міста

  • Електропостачання – без змін. По вулицях Лівобережного і Кальміуського районів, як і раніше, відключено 188 ТП. Без електроенергії поки що залишаються 41 229 абонентів (на лініях Місто-8 і Місто-3). Через обстріли у підприємства немає доступу до ліній електропередач.
  • Теплопостачання. Котельні Схід, 279 кв, 232 кв, Курчатова, Мирний, ПТУ-99 – залишаються повністю знеструмленими. У зв'язку із зупинкою металургійного комбінату імені Ілліча 54 житлові будинки не опалюються.
  • Водопостачення – без змін. Насосні станції працюють у штатному режимі, а у Лівобережному районі вони залишаються переведеними на резервні лінії електропостачання.
  • Житловий фонд. Через обстріли окупантів розбито вікна декількох квартир на вулиці Шевченка, мешканці не постраждали. Влада просить місто не стояти біля вікон під час проведення бойових дій, а також не закривати двері у під'їзди, які ведуть до сховищ. У разі, якщо містяни виявляють сховище закритим, потрібно повідомляти головам своїх ОСББ або у контакт-центр (1555 зі стаціонарного телефону або 050/067 345 1555 з мобільного), – він працює у цілодобовому режимі.

Охорона здоров'я

Станом на 13:00 28 лютого, усе залишається без змін. Всього постраждали 76 мирних жителів, серед них – 50 маріупольців. 5 мирних жителів при цьому загинули. На лікуванні перебувають 62 особи, Маріупольським лікарням дуже потрібна кров усіх груп – донорів просять прийти до КНП "Станція переливання крові", що на вулиці Троїцька, 48.

Підписуйтесь на телеграм 24 каналу, щоб оперативно дізнаватися важливі новини.