Західні ЗМІ називають саме кандидатуру прем'єра Нідерландів Марка Рютте дуже переконливою. Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус розповів 24 Каналу, чи його можливе призначення буде хорошим знаком для України.

Читайте також Почнуть не з Сувальського коридору: німецьке ЗМІ проаналізувало сценарії нападу Росії на НАТО

Серйозний кандидат на посаду генсека

Країни, які підтримують кандидатуру міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО, працюють над тим, щоб рішення ухвалили вже до кінця літа цьогоріч.

Марк Рютте є великим другом та союзником України. Однак варто розуміти, що генсек НАТО є здебільшого ретранслятором думок усіх членів Північноатлантичного альянсу. Тож одноосібно він не ухвалюватиме рішень.

Так, він не прийматиме рішень сам. Але дуже важливо, щоб навіть формальну посаду секретаря очолювала людина, яка прихильно ставиться до України. Щоб вона не створювала проблем на технічній стадії підготовки рішень,
– зазначив Іван Ус.

Для України справді дуже важливо, щоб співробітники офісу НАТО у своїх діях були приязними до нашої держави. У цьому сенсі кандидатура прем'єр-міністра Нідерландів є дуже вдалою для України. Адже Нідерланди завжди допомагали нам, зокрема їхня країна першою оголосила про поставки Києву винищувачів F-16.

"Безумовно, фігура Рютте непогана. Нагадаю, що були різні варіанти, до цього можливими є кандидати з Великої Британії. Зокрема, Борис Джонсон. Але, думаю, Марк Рютте цілком влаштовує Україну", – підсумував Ус.

Рютте може стати новим генсеком НАТО: що відомо

  • Повноваження чинного генсека Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга закінчаться у жовтні цього року. Зауважимо, що Столтенберг перебуває на посаді вже три каденції поспіль і не погодиться на чергове продовження мандату очільника НАТО.
  • Іще в листопаді 2023 року західні ЗМІ писали про те, що впевненим кандидатом на посаду генсека НАТО є прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Його називали "очевидним фаворитом" серед інших претендентів.
  • Днями видання Bloomberg написало про те, країни НАТО, які підтримують кандидатуру Рютте, переконані, що він зможе впоратися із Дональдом Трампом, якщо він здобуде перемогу на виборах у Штатах. Додамо, що найімовірніше, остаточне рішення щодо нового генсека НАТО приймуть напередодні саміту лідерів НАТО, що відбудеться у липні 2024 року у Вашингтоні.