Відео президентка Грузії записала, стоячи у Нью-Йорку на фоні статуї Свободи. Політикиня зауважила, що це – те, заради чого боролася її країна.

Зауважте Ми нічого не робили для того, щоб зіпсувати відносини з Грузією, – Кулеба

Зурабішвілі наголосила, що ветує скандальний закон. Вона додала, що не підтримувала його й впевнена: документ не можна відправляти до венеційської комісії.

Я поряд з вами, тому що сьогодні ви представляєте вільну Грузію. Грузію, яка бачить своє майбутнє в Європі та нікому не дасть права забрати це майбутнє. Я від початку казала, що накладу вето на цей закон, і я це зроблю,
– додала Зурабішвілі.

Окрім того, президентка додала: Грузія бачить своє майбутнє у Європі.

Закон у стилі Росії та масові протести

Грузинський парламент у першому читанні схвалив одіозний законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", створений у кращих традиціях російської пропаганди. Фактично повторює російське законодавство про "іноагентів".

Людей обурили такі дії влади. Під парламентом Грузії зібралися сотні людей. Вони скандували "росіяни" та "раби". Поліція застосувала сльозогінний газ.

Згодом стало відомо, що протестувальники намагаються прорватися до будівлі парламенту. Поліція погрожує, що застосує силу. Силовики використовували водомети та перцеві спреї.

Потім спецназ почав відтісняти мітингувальників і згодом повністю зачистив площу Шота Руставелі біля грузинського парламенту. Для боротьби з мітингувальниками силовики використали сльозогінний газ.

У США вже заявили, що причетні до придушення протестів можуть потрапити під американські санкції. Таку позицію висловив речник Держдепу Нед Прайс.

Цікаво, що на мітингах не обійшлося і без українських вигуків. Зокрема, протестувальники скандували "Путін х***о" та "російський воєнний корабель іди...". У соцмережах це вже назвали "вітанням Путіну".