Організатори протесту закликали мітингувальників переміститися до усіх трьох виходів з парламенту. Шеренги спецназу не дають цього зробити.

Дивіться також Жодна клініка у Грузії не може це вилікувати, – Саакашвілі заявив про критичне ушкодження мозку

Люди вийшли на вулиці

Люди скандують "росіяни" та "раби". Поліція кілька разів застосовувала сльозогінний газ. Поруч з парламентом помітили також водомет.

МВС опублікувало заяву, що акція "набула насильницького характеру" і що якщо протестувальники будуть ігнорувати законні вимоги поліції, до них "застосують пропорційну силу, як визначено законодавством, включно із спецзасобами".

Від поліції лунають заклики до протестувальників розійтися з попередженнями, що інакше можуть застосувати силу.

Протести у Тбілісі: дивіться фото

Згодом правоохоронці затримали біля парламенту кількох учасників акції. Спецназ застосовує водомет з вулиць поряд з парламентом у напрямку центрального проспекту Руставелі. Також повідомляють, що правоохоронці застосували гумові кулі.

Повідомляється також, що президентка Грузії Саломе Зурабішвілі скасувала усі заплановані зустрічі у США.

Зурабішвілі підтримала мітингувальників у Тбілісі, заявивши, що вона накладе вето на закон про "іноагентів".

"Звертаюся до вас, до тих, хто сьогодні ввечері стоїть на Руставелі, як я стояла сама багато разів. Я поряд з вами, тому що ви уявляєте вільну Грузію. Країну, яка належить у вільній Європі і ніхто не зможе її відібрати. Цей закон нікому не потрібний, він написаний під диктування Москви", – сказала Зурабішвілі.

Мітингувальники пішли на штурм, силовики – у наступ

Увечері мітингувальники вирішили штурмом піти на парламент. Їм вдалося зруйнувати загорожі, які встановили силовики. Останні використовували проти мітингувальників водомети та перцівки.

Мітингувальник пішли штурмувати парламент: дивіться відео

Однак згодом спецназ почав відтісняти людей з площі Шота Руставелі, на якій власне розташований парламент. Силовики для цього також використовували водомети. Також є повідомлення про затриманих мітингувальників.

Силовики почали розгін: дивіться відео

До слова, речник Держдепу США Нед Прайс засудив придушення протестів у Грузії та відзначив, що Вашингтон стежить за ситуацією та має інструменти для притягнення до відповідальності за порушення прав людини. Таким чином посадовець натякнув на те, що США можуть ввести санкції проти причетних до придушення протестів.

"Привітання" для Путіна та проєвропейський мітинг

Варто відзначити, що на мітингах у Тбілісі можна було почути українські лозунги "Путін – х**ло" та "російський воєнний корабель іди ...".

"Привітання" для Путіна в Тбілісі: дивіться відео

А ще на вулицях грузинської столиці можна побачити чіткі та лаконічні послання до росіян.


Послання росіянам на вулицях Тбілісі / Фото з соцмереж

Попри те, що силовикам вдалося відтіснити мітингувальників з площі Шота Руставелі, варто відзначити також ту кількість людей, яка вийшла на протести та те, що там можна було й побачити прапори ЄС. Це доводить, що народ Грузії бачить своє майбутнє в Євросоюзі, а не в Росії, але в той час парламент ухвалює законопроєкт у стилі російського.


Протести в Грузії / Фото "Радіо Свобода"

Що відомо про скандальний законопроєкт

Зазначимо, що парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який повторює російське законодавство про "іноагентів".

Два законопроекти із загальною умовною назвою “Про іноземних агентів” були внесені до парламенту Грузії 26 лютого. Вже 2 березня парламентські комітети - із зовнішніх зв'язків та з оборони і безпеки - схвалили законопроєкти у першому читанні.

Депутати провладних сил Грузії наголошують, що законопроєкти про іноземних агентів були розроблені з урахуванням американського досвіду.