Нагадаємо, пожежа спалахнула в ніч на 8 жовтня. Поки офіційно не визначена її причина. У місцевому департаменті лісового господарства припустили, що причиною пожеж могло стати займання електричних дротів, повалених вітром, пише "Радіо Свобода".

Однак стихійне лихо вже встигло забрати життя щонайменше 23 осіб. Найбільша кількість загиблих – 11 осіб – з округу Сонома, повідомляє BBC. Деякі з жертв пожежі на півночі Каліфорнії спали, коли ширилось полум’я.

Читайте також: Каліфорнію охопили масштабні пожежі: з'явились жахаючі фото, відео

За даними поліції, близько 150 людей все ще вважаються зниклими безвісти.

Найбільше від вогню постраждало місто Санта-Роза в окрузі Соном. В цьому районі невідома доля понад півтисячі людей.

Щонайменше 20 тисяч евакуйованих людей не можуть повернутися в свої домівки, оскільки після третього дня пожеж повністю контролювати їх поширення вогнеборцям не вдавалося.

Губернатор штату Джеррі Браун оголосив надзвичайний стан у кількох північних районах, а також в окрузі Орандж на півдні Каліфорнії.

Читайте також: Масштабні лісові пожежі у Каліфорнії: науковець назвав причини

Ці пожежі називають найлютішими за всю історію Каліфорнії – дим від них видно в Сан-Франциско за 100 кілометрів. Найбільша ж за кількістю жертв лісова пожежа в Каліфорнії була зафіксована у жовтні 1933 року, коли в Гріффіт-парку у Лос-Анджелесі загинули 29 людей.