Хоч "вогняне цунамі", яке обрушилося на північ штату Каліфорнія, спричинене і негативними природними факторами, проте людське недбальство зіграло ключову роль у виникненні масштабних займань, пише NBC News.

За інформацією The New York Times, 95% пожеж у США були спричинені людьми.

"Агресивні пожежі, що сталися за минулі десятиліття у США, залишили надто багато палива на землі. Століття емісії вуглецю посилило посуху в Америці та призвело до рекордно високої температури, яка висушила рослини та деревину до вибухонебезпечного стану", – йдеться у статті.

Читайте також: Потужні пожежі у Каліфорнії та їхні наслідки: страхітливі фотопорівняння

Ще однією причиною того, що вогонь, який поширювався сильним вітром, завдав настільки масштабної шкоди, стала ініціатива будувати все більше і більше будинків у горбистих районах, що прилягають до лісів, зауважує видання.

Цілком очевидно, що все більш спекотне літо є продуктом зміни клімату. І зрозуміло, що саме людина впливає на кліматичну систему, це ж стосується заходу США і не лише, що підвищує ризик виникнення нищівних пожеж,
– зазначив Деніел Свайн, кліматолог у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.

Нагадаємо, 8 жовтня близько 22:00 (за місцевим часом) у північній Каліфорнії спалахнули масштабні лісові пожежі. Влада штату оголосила евакуацію людей.

Вогонь вже забрав життя щонайменше 17 осіб. Внаслідок масштабних займань знищено понад 115 тисяч акрів землі та зруйнувано понад 2000 будинків і підприємств у восьми округах штату.