Що відомо про найкасовіший український фільм, чому його варто подивитися усією сім'єю та про які цікавинки потрібно знати перед тим, як занурюватися в сюжет, розповідаємо далі.

До теми Один з найкращих фільмів-2023 "Трансформери: Час Звіроботів" вже на SWEET․TV

Здобутки "Мавки": неймовірний успіх у цифрах і відгуках

"Мавка. Лісова пісня" стала найкасовішим українським фільмом та найкасовішим анімаційним релізом України за часів незалежності. Більш того, за касовими зборами в нашій країні вона обійшла світового анімаційного лідера – "Крижане серце 2". Що там анімаційні стрічки, "Мавка" у перший вікенд залишила позаду навіть "Аватара 2": квитків на вітчизняну анімацію було продано на 30,5 тисяч більше, ніж на довгоочікуваний блокбастер.

Лише перший вікенд приніс 24,9 мільйона гривень. На батьківщині касові збори за 25+ тижнів прокату склали 154 мільйонів гривень. Це понад 1,230 мільйона проданих квитків.

Права на кінотеатральний прокат анімаційного фільму придбали понад 80 країн, серед яких – Франція, Іспанія, Італія, Велика Британія та Ірландія, Німеччина, Норвегія, регіон MENA (арабські країни) і країни Латинської Америки! А в Україні права показу на онлайн-платформах належать SWEET.TV. Тож переглянути мультфільм "Мавка. Лісова пісня" українською у високій якості та без реклами можна як на телевізорі, так і на смартфоні.


В національному онлайн-кінотеатрі SWEET.TV відбулася ексклюзивна прем’єра анімаційного фільму "Мавка. Лісова пісня" / Фото SWEET.TV

"Мавка": народження берегині

Мавка – самобутній і сильний жіночий образ. Вона добра, лагідна, відкрита душею, але коли постає питання про захист своєї домівки, в її очах палає вогонь боротьби. Цей образ поєднує у собі містичність давніх українських легенд, персоніфікацію непереможного кохання, сміливість бути собою та вільність духу.

Над "оживленням" Мавки працювало три відомі особистості. Свої рухи, грацію, пластику героїня отримала раніше за голос. У 2019 році стало відомо про залучення до проєкту прими-балерини Катерини Кухар, яка виконує партію Мавки у балеті "Лісова пісня" в Національній опері. І лише у 2022 році творці повідомили, що Берегиня Лісу буде розмовляти голосом актриси Наталки Денисенко. Водночас голосом серця героїні стала Христина Соловій.

Декілька цікавинок. Очі Мавки змінюють колір залежно від настрою. А руни на її тілі – справжні давньоукраїнські символи із сакральним значенням. Деякі з них втілюють чотири стихії, деякі – родючість, а деякі – початок нового життя. Колір волосся героїні також змінюється в залежності від пори року.

Важлива місія: це має торкнутися кожного

Щоб змалювати красу українського лісу, творці вирушили в експедицію Карпатами та Поліссям. Їх супроводжували консультанти WWF-Україна. З експедиції знімальна група повернулася із суперечливими враженнями. З одного боку – перед ними відкрилася неймовірна місцевість, що надихає на створення містичних історій. З іншого – вони побачили масштаби вирубки наших лісів. Те, що колись було лісом, перетворилося на залисини, а неконтрольований видобуток бурштину порушив фауну регіону.

WWF-Україна надала повний список того, як змінився регіон за роки незалежності та видів, які ми втратили. Тому у мультфільмі, окрім магічних істот, є тварини з Червоної книги України. Ба більше – щоб привернути увагу до екокатастрофи, творці "Мавки" разом з WWF-Україна запустили проєкт "Врятуємо рись", у рамках якого проходив збір коштів на дослідження ореолів проживання євразійської рисі на Поліссі.

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV – всесвіт телебачення і кіно для українців

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV виконує важливу місію – популяризувати український контент. Завдяки вітчизняним фільмам і анімації глядач дізнається більше про Україну. До того ж цей контент спонукає перечитати оригінал, дізнатися більше про історію культури та мистецтва. Отже – це не лише про розваги, але й про шлях до національного самопізнання. І на SWEET.TV є все для цього:

  • Українська колекція. В онлайн-кінотеатрі доступні сотні українських стрічок: від фільмів, що були зняті в перші роки незалежності, до сучасних кіноновинок.
  • Кіно про героїв. Фільми про видатних особистостей мають свою велику і вдячну аудиторію. Стрічки про Бандеру, Шухевича, Шевченка, Короля Данила, Івана Чорноуса, про прикордонників Луганської області, екопоселенця, що став снайпером, та інших героїв минулого і сьогодення вже доступні для перегляду.
  • Документальні проєкти. В національному онлайн-кінотеатрі є проєкти, які відкривають глибинний світ української культури. Весільні обряди, таємниці міфології, літературна спадщина, мовні скарби. Такий контент допомагає назавжди відокремити себе від Московії, пишатися власною історією, самобутньою, унікальною.
  • Українське телебачення. SWEET.TV пропонує більше 260+ каналів. Серед яких окреме місце займають національні і регіональні. Новини та пізнавальні шоу можна дивитися онлайн не лише на телевізорі, а й на телефоні та комп’ютері.

Підключити SWEET.TV може кожен українець. До того ж перші 7 днів користування сервісом будуть абсолютно безкоштовні. Для активації профілю навіть не доведеться приєднувати платіжну картку.