Кінострічка вже стала однією з найкращих у цьому році, інформує 24 Канал. Факти про франшизу, які здатні здивувати навіть найпалкіших кіноманів, зібрали у матеріалі.

Читайте також Український фільм, який підкорив Канни: "Памфір" вже можна переглянути на SWEET․TV

Що відомо про сюжет нового фільму

У давні часи максимали – трансформери, здатні перетворюватися на звірів, були атаковані богом-роботом Юнікроном, який поглинає планети. Щоб зупинити його, вони викрали транспросторовий ключ і сховали його на Землі.

Відтоді пройшов час. Тепер Оптімус Прайм прагне зібрати ключ, щоб повернутися додому.

Водночас тероркони мріють захопити його, аби віддати Юнікрону, а люди – просто хочуть врятувати планету. Що з цього буде – можна дізнатися, подивившись фільм.

"Трансформери: Час Звіроботів" – це сьомий фільм франшизи. Він є продовженням фільму "Бамблбі" і початком нової трилогії, як зазначили творці.

Загалом усі шість частин екранізації принесли майже 5 мільярдів доларів. А сьома частина – 429 мільйонів доларів.

Дивовижно, проте трейлер нового фільму впродовж першої доби зібрав понад 238 мільйони переглядів онлайн. Зазначимо, що це більше, ніж будь-який інший фільм, за винятком створених компанією Disney та кінострічки "Людина-павук: Додому шляху немає".

Режисером стрічки став Стівен Кейпл-молодший. Майкл Бей, який виконував цю роль для перших п'яти частин, у новому фільмі обмежився посадою продюсера.

Ще у грудні 2018 року продюсер Лоренцо ді Бонавентура заявив, що цей фільм буде "відрізнятися від тих, що ми робили раніше". Хоча до того теж було багато цікавого.

Як з'явилися трансформери

Трансформерів-роботів, які можуть перетворюватися на машини, придумала американська компанія Hasbro, найбільша у світі компанія, що займається виробництвом іграшок. Керівництво вирішило, що найкращий спосіб популяризувати трансформерів – створити для них окремий всесвіт.

Тоді компанія почала співпрацювати з Marvel Comics. Після коміксів з'явилися мультсеріали, а у 2002 році компанія вирішила інвестувати кошти у перше повнометражне кіно. Продюсер стрічки "Люди Ікс" Том ДеСанто забажав одразу зняти масштабний фільм і звернувся до одного з найкращих знавців створення фантастичних світів – Стівена Спілберга, який із натхненням долучився до роботи. Адже перетворення "звичайнісінької" машини на робота – це те ще видовище, яке можна ефектно показати в кіно.

Стівен Спілберг вирішив, що в центрі історії будуть не стільки роботи, як звичайний хлопець з Землі. У наступних фільмах ця історія взаємодії землян та інопланетян стала головною. Завдяки цьому фільм став ближчим глядачам.

Цікавою є й історія доєднання до проєкту Майкла Бея. Спершу він не дуже вірив в ідею і навіть назвав її "дурною іграшковою історією", але Стівен Спілберг вигадав хитрий план.

Він привів скептично налаштованого колегу до офісу компанії Hasbro, щоб той опинився в атмосфері цього всесвіту і дізнався більше про міфологію трансформерів. План спрацював, і Майкл Бей вирішив створити кіно, яке буде зрозумілим не лише фанатам роботів, а й тим, хто про них вперше дізнається безпосередньо у кінотеатрі.

Про армію, Пентагон і Перу

У франшизі можна побачити літаки F-22, F-117 і V-22 Ospreys, A-10 Thunderbolt II й Lockheed AC-130. Крім того, деякі солдати брали участь у масовці, а актори носили автентичну форму.

У фільмах навіть є кадри, зняті у Пентагоні. До речі, більшість літаків зіграла роль десептиконів.

Також автомобілями для автоботів зі знімальною групою поділилася General Motors. Зокрема це були Solstice для Джаза, Nissan Vanette для Айронхайда і культова жовта Chevrolet Camaro для Бамблбі. Компанія передбачила можливі аварії в процесі зйомок, тому надала по три машини кожної моделі.

На щастя чи на жаль, у фільмі "Трансформери: Час Звіроботів" не буде десептиконів. Це перша стрічка франшизи, де немає знайомих усім антагоністів. Натомість є тероркони – ті ще лиходії.

Події фільму розгортаються у Нью-Йорку й у деяких містах Перу. Зокрема у Мачу-Пікчу, Куско та в регіоні Сан-Мартін.

Під час зйомок у Перу місцева дитина показала свої малюнки трансформерів режисеру Стівену Кейплу-молодшому. Вони так сподобалися йому, що він запросив малого фаната на прем'єру, а також заплатив за ремонт даху у його школі. До слова, у Перу фільм став третім за популярністю після "Месників: Фінал" (2019) і "Короля Лева" (2019).

Пасхалки, вшанування і подяки

В цій стрічці багато епізодів, які є подякою акторам та вшануванням пам'яті відомих особистостей. Наприклад, за словами режисера, лице Оптімуса Прайма в цьому фільмі створено "на основі" обличчя актора, який озвучує цю роль, Пітера Каллена.

Зауважимо, що на момент виходу цього фільму Пітеру Каллену був 81 рік (зараз 82). Це зробило його другим за віком актором, який озвучив трансформера.

Найстарший – Джордж Коу, який став голосом Вілджека у "Трансформерах 3: Темний бік Місяця". Йому було 82 роки на момент виходу стрічки.

Крім того, за словами Стівена Кейпла-молодшого, Porsche 911 серії 964 був спеціально обраний як натяк на фільм Майкла Бея "Погані хлопці" (1995). У ньому два головних герої, Майк Ловрі та Маркус Бернетт, їздили якраз у цьому авто.

Є тут і згадка про Марка Волберга, який теж знімався у франшизі. Якщо почуєте від одного з трансформерів про Marky Mark, який починає займатися акторством, то це про Волберга.

Річ у тім, що актор спочатку будував музичну кар'єру і тільки потім почав зніматися в кіно. 1994 рік – період, коли відбуваються події у фільмі, – це час виходу на екрани першого художнього фільму з Волбергом "Людина епохи Відродження", де головну роль зіграв Дені де Віто.

Також у фільмі є дві згадки про покійного Тупака Шакура. У спальні Ноа Діаса є постер фільму "Поетична Джастіс" (1993), в якому головні ролі виконали Джанет Джексон і Тупак Шакур. А фільм, який з'являється на його телевізорі під час ремонту, – "Авторитет" (1992), у якому знялися Тупак і Омар Еппс.

І це ще не всі згадки та натяки. В останніх кадрах можна побачити візитку з емблемою G.I. Joe. G.I. Joe – це популярна серія іграшкових солдатів від компанії Hasbro.

Ще одна кінофраншиза. Чи відбудеться офіційний кросовер між G.I. Joe та Трансформерами невідомо, однак цілком можливо.

І ще трішки цікавого про музику. Оригінальну музику Вінса ДіКоли, яку він створив для анімаційної стрічки "Трансформери: Фільм" (1986), можна розчути в декількох репліках композитора Джонніка Бонтемпса, зокрема Unicron/Scourge та Unicron Approaches.

До речі, на 2024 рік запланована прем'єра комп'ютерно-анімаційного фільму "Трансформери: Нове покоління", який описали як "історію походження". Творці перенесуть глядачів на Кібертрон і розкажуть про Оптімуса і Мегатрона.

Проте про це трохи згодом. А зараз можна сміливо зануритися у пригоди в фільмі "Трансформери: Час Звіроботів" онлайн на SWEET.TV.


"Трансформери: Час Звіроботів" вже доступний до перегляду онлайн / Фото SWEET.TV

SWEET.TV працює для глядачів. Ключові підтвердження

Підтвердження № 1. Додаток SWEET.TV визнаний одним з найзручніших. Зрозуміле меню, легка система пошуку. На головному екрані – новинки й популярний контент. Канали розміщені за жанрами. Пошук фільмів здійснюється за різними категоріями.

Підтвердження № 2. Глядач може активувати свою підписку одразу на 5 пристроях. А саме на телевізорі, смартфоні, комп'ютері, планшеті та навіть Xbox. Сервіс працює всюди, де є інтернет. Тобто, якщо глядач переїде до іншого помешкання, з ним переїде і SWEET.TV.

Підтвердження № 3. Можна протестувати сервіс безкоштовно, без прив'язки до картки. Після реєстрації новий абонент може 7 днів дивитися контент найкращої підписки вільно: фільми, телебачення, мультики, курси. Це дозволить скласти своє враження про якість, наповнення і можливості.

SWEET.TV – це українська платформа для перегляду фільмів, серіалів та мультфільмів. Сучасне українське кіно перемагає на фестивалях, йому аплодують на іноземних показах, воно збирає повні зали в межах країни та за кордоном. Тож варто підтримувати та поширювати український кінематограф, адже існує стільки чудових фільмів! Якщо постає питання, яке кіно обрати для перегляду – можна пошукати на SWEET.TV. На платформі є велика колекція фільмів за підпискою.