Про це стало відомо 17 травня. Закон набуде чинності наступного дня після опублікування, тобто 18 травня.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Що передбачає новий закон

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким підвищуються штрафи для ухилянтів. Відповідно до нового закону, існуватиме три режими: порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану. Вони передбачають різні штрафи.

Штрафи стосуватимуться тих, хто не стоїть на військовому обліку або вчасно не оновив облікові дані.

Відповідно до першого порушення передбачено штраф від 3 400 до 5 100 гривень у мирний час та від 17 000 до 25 500 гривень у воєнний час (або за повторне порушення).

Також штрафи передбачено за відмову від повістки або неявку за нею до територіального центру комплектування. Зокрема, у мирний час від 5 100 до 8 500 гривень для громадян та від 17 000 до 34 000 гривень для посадових та юридичних осіб. У воєнний час штрафи складатимуть від 17 000 до 25 500 гривень для громадян та від 34 000 до 59 000 гривень для посадових та юридичних осіб.

Військовозобов'язаним будуть вклеювати штрих-код у військовий квиток, – ЗМІ

  • За інформацією ЗМІ, військовозобов’язаним наразі вклеюють у військово-обліковий документ спеціальний VIN-код. Попередньо, він виконує функцію ідентифікаційного коду для військовозобов’язаних.
  • Видання зазначає, що нововведення дозволяє відстежувати виконання вимог закону про мобілізацію та оновлення даних у ТЦК. У разі відсутності такого штрих-коду у військовому квитку або іншому військово-обліковому документі, буде зрозуміло, що людина не оновлювала своїх даних, що може спричинити проблеми при перевірках на вулиці.
  • Як пояснюють у Генштабі, працівники ТЦК мають можливість підключитися до Реєстру або з’ясувати необхідну інформацію про громадянина в телефонному режимі. Оператор Реєстру може надати всі необхідні дані щодо оновлення інформації конкретного військовозобов’язаного.