У ВООЗ назвали мавпячу віспу "надзвичайною ситуацією у всьому світі". Організація закликає світ спрямувати світові ресурси для боротьби зі спалахом хвороби.

До теми В росії виявили перший випадок мавпячої віспи

Мавпяча віспа впродовж років ширилась у деяких частинах центральної та західної Африки. Проте її не фіксували поза межами континенту.

Є хворі в Угорщині

Наприкінці травня перший випадок мавпячої віспи виявили в Угорщині. За словами головної лікарки країни Сесілії Мюллер, інфікувався 38-річний чоловік.

Хвороба у Польщі

Польський міністр охорони здоров'я Адам Недзельський 10 червня повідомив, що в країні є приблизно 10 підозр на мавпячу віспу. Також цього дня підтвердили перший випадок хвороби. Інформацію про стан пацієнта не розголошували.

Зверніть увагу – які хвороби можуть виникнути на окупованих територіях: дивіться відео

Мавпяча віспа: що відомо про хворобу

  • Це хвороба, що може передаватися від тварин до людей. Найпоширенішим є в густих та вологих тропічних лісах в районах Центральної та Західної Африки.
  • Від людей до людей хвороба передається через контакт з ураженою шкірою, біологічними рідинами та забрудненими предметами. Наприклад, одягом чи постільною білизною. Також є небезпека заразитися повітряно-краплинним шляхом.
  • Людина, яка інфікується, має лихоманку, висипання та збільшення лімфатичних вузлів. Це може спричинити низку медичних ускладнень.
  • Зазвичай, віспа мавп триває 2 – 4 тижні. Вона минає сама по собі, але деколи протікає у важкій формі. Хвороба закінчувалася смертю у 3 – 6% випадків хворих.
  • Проти мавпячої віспи є вакцини.