На Боннській конференції висловили підтримку Україні

Так учасники висловили свою солідарність з Україною. Окрім того, саме українській делегації надали можливість відкрити конференцію та першою виступити з промовою.

Зверніть увагу Глава МАГАТЕ хоче потрапити на ЗАЕС, щоб легітимізувати окупантів, – Енергоатом

Також делегати інших країн згадували та підтримували Україну і засуджували країну-агресорку Росію у своїх промовах. Зокрема, представник Австралії засудив невиправдане вторгнення Росії в Україну та назвав його прямим порушенням міжнародного права, включно зі Статутом ООН.

Від імені Євросоюзу підтримку Україні висловили учасники конференції з Франції, а від імені Групи збереження цілісності довкілля – делегати зі Швейцарії. Також слова підтримки для нашої держави пролунали від представників Грузії, Великої Британії та США.

Учасники кліматичної конференції в Бонні вийшли із зали під час виступу росіянина: дивіться відео

Як світ ігнорує Росію на конференціях та зустрічах

  • На конференції в Бонні подібний випадок стався не вперше. Такі дії світових діячів вже є своєрідною традицією на знак солідарності з Україною.
  • Вперше це відбулося за кілька днів після початку повномасштабної війни Росії в Україні – 1 березня. Тоді на конференції Ради ООН з прав людини більше ніж 100 депутатів ЄС відмовили слухати російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова та вийшли із зали.
  • 21 травня ідентичний випадок стався на зустрічі міністрів торгівлі Азійсько-Тихоокеанського регіону в Бангкоку. Під час виступу міністра економіки Росії Максима Решетнікова на знак протесту залу залишили представники США, Канади, Нової Зеландії, Японії та Австралії. Коли росіянин закінчив промову, вони повернулися на свої місця.
  • 24 травня відбулася 44 Консультаційна нарада Договору про Антарктику в Берліні. На ній також виступав представник Росії. Під час його промови делегати 25 країн показово вийшли із зали.

Постпред Росії в ООН втік з засідання Радбезу

Схоже, що Росія, як завжди, краде ідеї у цивілізованого світу. Вчора, 6 червня, відбулося засідання Ради безпеки ООН щодо протидії сексуальному насильству, пов'язаному з повномасштабною війною Росії в Україні. Представник країни-агресора показово вийшов звідти просто під час виступу голови Європейської ради Шарля Мішеля.

Він виголосив потужну промову, в якій вкотре засудив Росію, назвав її дії варварством, звірствами та воєнними злочинами. Він також згадав і свій нещодавній візит до Бородянки, що на Київщині.

Крім того, Мішель звернувся й до російського постпреда Небензі та закликав говорити чесно. Він зауважив, що Росія, на додачу до всього, ще й провокує продовольчу кризу у всьому світі. Однак, відповіді від росіянина на засіданні не дочекалися – він просто втік із зали.

Зауважте – Зеленський розповів про домовленості про оборонний союз з Великою Британією: дивіться відео