Дрон-мисливець

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США оприлюднило відео випробувань океанічного безпілотника, майбутня місія якого – стежити за ворожими підводними човнами та протидіяти їм.

Це – принципово новий клас суден, призначений для покриття дистанцій у тисячі кілометрів протягом кількох місяців і без єдиного члена екіпажу на борту, – наголошують розробники.

Дрон здатний розвивати швидкість до 50 кілометрів на годину, та повністю відповідає нормам міжнародного судноплавного законодавства й конвенцій безпеки навігації. Уже влітку ефективність судна планують перевірити у відкритих водах поблизу узбережжя Каліфорнії.

"Розумні" меблі

Відомий автовиробник Nissan створив "розумні" стільці, які за командою самі розвертаються та стають на місце. Достатньо лише плеснути в долоні – як крісло тут же підсувається до столу.

У "розумних "стільцях використана та ж технологія, що й у системі автоматичного паркування в автомобілях Nissan.

Керувати кріслами можна за допомогою Wi-Fi, а за їх переміщенням стежать розташовані в кімнаті камери.

Перегони серед безпілотників

Автогонщики відпочивають – на трасу виходять боліди-безпілотники. Організатори перших у світі безпілотних автоперегонів Roborace показали, як виглядатимуть машини-учасники.

За задумом, на змагання заявлятимуть боліди з однаковими дизайном і технічними характеристиками, вирізнятимуть їх лише алгоритми керування транспортним засобом.

Найбільш ефективна програма і приведе болід до фінішу першим. Історичний заїзд Roborace запланований орієнтовно на кінець цього чи початок наступного року.

Читайте також: "Живучий" хромбук від Acer та яскраве фехтування від японців