Про це повідомили журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

За даними слідства, 2,5 мільярди, отримані "Тедісом" на цигарковій дистриб’юції, були виведені з-під оподаткування на десяток вітчизняних фірм за договорами про поворотну фінансову допомогу.

"Окремі суб’єкти господарювання, на які надавалась ця поворотна фінансова допомога, а потім скеровувалась далі на офшорні компанії – це фіктивні підприємства. Коли гроші перераховуються на фіктивні підприємства, ви розумієте, що повернення їх бути не може", – розповідає начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк.

Читайте також: Кума Путіна Медведчука підтримує українська влада, бо досі не порвала із Москвою, – Лук'яненко

Серед компаній, на які виводилися гроші з "Тедіса" через договори про поворотну фінансову допомогу, є "Північно-східна добувна компанія".

Ми приходили у всі компанії, які були адресатами цієї допомоги. Ми її не пов’язуєм з якимись політичними чи іншими постатями. І про Віктора Медведчука, як людину, яка може мати причетність до цієї компанії, я почув вперше,
– зазначив Володимир Гуцулюк.

Директором цієї фірми раніше працював юрист з орбіти Медведчука Микита Поз. Він також є співвласником компанії "Консул-Україна". Цю фірму вказав своїм місцем роботи на момент обрання до Верховної Ради народний депутат від "Опозиційного блоку" Тарас Козак.

Нардеп Козак входить до найближчого оточення Віктора Медведчука, має приймальню в тому ж столичному будинку, що й офіс кума Володимира Путіна та його громадського руху "Український вибір". Народний депутат Сергій Лещенко називає Медведчука і Козака бізнес-партнерами. А журналісти програми "Схеми" зафіксували, що вони разом літають з Москви до Києва.

Тарас Козак є міноритарним власником "Тедісу", з якого виводилися кошти на "Північно-східну добувну компанію", раніше очолювану екс-керівником Козака Микитою Позом. Козак – бенефіціар кіпрської Havanor Management Limited, яка володіє часткою в "Тедісі".

Читайте також: Україна в часи Медведчука та Януковича важливі призначення погоджувала з Росією, – екс-розвідник

У розмові з журналістом програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" Тарас Козак визнав, що є номінальним власником кіпріотів, які володіють "Тедісом". Однак справжнього власника не назвав.

За даними "ЛІГА.нет", "Тедіс Україна" на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростували. Там також заявляють, що серед бенефіціарів "Тедісу" більше немає громадян Росії.

Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, Тарас Козак, Микита Поз і фірми, від імені яких вони діють, пов’язують Медведчука ще з низкою бізнесових активів. Зокрема, постачанням в Україну вугілля, яке за своїми властивостями відповідало вугіллю з непідконтрольних шахт Донбасу, мережею заправок і нафтопроводом "Прикарпатзапад транс", новими потужними постачальниками скрапленого газу.

Повний випуск програми "Наші гроші" дивіться за посиланням.