Я бачу в цьому й певні плюси. Зі зрозумілих причин, потрібно, щоб усі розуміли — на ринку повинна бути конкурентна ситуація, а не ситуація, коли всі яблука, наприклад, з Польщі або ж якісь інші продовольчі товари, риба та ж сама — з Норвегії,
— сказав російський прем’єр

За його словами, російське ембарго дозволить "деяким чином перетрусити продовольчий ринок".

На будь-якому ринку складаються альянси, і не завжди ці альянси відповідають інтересам споживачів. Дуже часто це наслідок просто стану речей або навіть змови. І те, що в результаті ось цього для нас складного рішення, нам вдасться деяким чином перетрусити продовольчий ринок, я бачу в цьому й певні плюси,
— зазначив Медведєв

Також російський прем'єр висловив надію на те, що продовольче ембарго РФ не триватиме довго.

Як відомо, 6 серпня Володимир Путін видав указ "Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки РФ".

Документ на рік вводить обмеження на ввезення в країну сільгосппродукції держав, які підтримали санкції проти РФ. В указі наголошується, що ці заходи прийняті "з метою захисту національних інтересів Російської Федерації".

Зокрема, введено повну заборону на поставки яловичини, свинини, м'яса птиці, риби, сирів, молока і плодоовочевої продукції з Австралії, Канади, ЄС, США та Норвегії терміном на один рік.