Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Читайте також: "Фекальна сутичка": у мерії Миколаєва двох депутатів облили нечистотами

4 жовтня Черкаською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру міському голові Черкас у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею Кримінального кодексу України "Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради",
– йдеться у повідомленні.

Зазначається, що мер Черкас умисно, всупереч інтересам місцевого самоврядування створив штучні перешкоди в роботі депутатів Черкаської міської ради.

Так, раніше Бондаренко заявляв про продовження роботи 56 пленарного засідання 2 сесії Черкаської міської ради та скликав на нього депутатів 23 серпня 2018 року на 10 годину в сесійний зал мерії. Проте напередодні він різко змінив своє рішення. Не проінформувавши всіх депутатів, представників ЗМІ та громадськість мер Черкас скликав засідання у зовсім іншому місті.

"З метою створення перешкод у роботі депутатів Черкаської міської ради 22 серпня 2018 року, перебуваючи в Каневі, тобто не за місцем розташування територіальної громади Черкас та її жителів, міський голова оголосив про видане, затверджене ним і зареєстроване 22 серпня розпорядження про скликання 57 позачергового засідання 2 сесії міськради з розгляду галузевих та земельних питань на 15 годину 22 серпня 2018 року в приміщенні музею імені Тараса Шевченка на "Чернечій горі" в Каневі", – додають у прокуратурі.

Читайте також: У мерії Києва облили зеленкою та закидали яйцями депутата Гусовського

Відомо, що у Каневі Бондаренко провів позачергову сесію міської ради, яка тривала близько 30 хвилин.

"Тим самим він створив штучні перешкоди в роботі значної кількості депутатів, не забезпечивши їх присутність, а також позбавив останніх можливості реалізувати надані законом повноваження представляти на сесії Черкаської міської ради інтереси своїх виборців і відповідні партійні організації, приймати важливі для громади міста Черкаси рішення, голосувати, вносити пропозиції, зміни та поправки в рішення", – впевнені у прокуратурі.

Наразі у кримінальному провадженні тривають слідчі та процесуальні дії, спрямовані на з'ясування всіх обставин події, вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

За вчинення правопорушення підозрюваному меру загрожує штраф від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на термін до 6 місяців, або обмеження волі на термін до 3 років.