Завідувачка відділом кліматичних досліджень Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова розповіла про це на прес-конференції, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

За її словами, уже зараз в Україну повертається похолодання, але температура знову підніметься в кінці квітня.

У травні температурний режим на всій території України ми очікуємо нестійкий. У першій декаді і до середини травня температура повітря буде вищою за норму, середньодобова температура буде близько 20 градусів, вдень вона буде 25-27 градусів тепла на більшій частині території України, — розповіла Мартазінова.

У другій половині травня очікується зниження температури — воно буде неодноразовим і до кінця місяця буде більш помітним, ніж в середині місяця.

Надто теплого червня українцям очікувати не слід. Десь до 10 червня температурний режим буде знижений. Середньодобова температура буде близько 15 градусів, денні температури будуть близько 18-20 градусів.

З 20 до 30 червня в Україні буде спекотно, до 30 градусів, але в кінці місяця очікуються рясні опади,
— попереджає експерт.

"У липні буде дуже нестійкий температурний режим. В окремі дні, в середині місяця, денна температура буде близько 30 градусів тепла, але протягом усього місяця таких високих температур не буде. Опади в липні будуть незначними, особливо сухо буде з 10 до 20 липня. У серпні в окремі дні буде гаряче, але спекотні дні періоди будуть короткочасними і погода також буде мінливою", — підсумувала метеоролог.