Цікаво, що система доступна лише для обмеженого переліку апаратів Lumia (630, 635, 636, 638, 730 і 830), до якого не входять флагманські Lumia 1520 і Lumia 930. Власники цих телефонів зможуть випробувати нову операційку трохи пізніше.

Читайте також: Інновації. Прототип розумного автомата, безпілотний електромобіль для таксі

У Microsoft наголошують, що тестова версія має врізаний функціонал. Зокрема, відсутня підтримка двох SIM-карт і спам-фільтр; не працює зв'язок GSM, пошук, рінгтони, нагадування. А голосовий асистент Cortana розуміє виключно англійську. Разом з тим користувачам доступні нові додатки "Фотографії", "Календар", "Пошта", "Карти", "Камера" та програма для обміну повідомленнями. Крім того, покращена організація налаштувань та розширений функціонал центру повідомлень.

Щоб встановити тестову версію Windows 10 на смартфон, потрібно зареєструватися в програмі Windows Insider, інсталювати її і через неї завантажити нову "операційку".

Зазначимо, більшість популярних смартфонів Lumia отримають оновлення до Windows 10. Як запевнили у Microsoft, свіжу "операційку" отримають навіть малопотужні пристрої з обсягом оперативної пам'яті 512 Мб.