Зокрема, Головне слідче управління МВС провело 24.10.2014 обшук в компаніях ТОВ “Торсат” (володіє і розпоряджається винятковими правами на трансляцію російських телеканалів на територію України), ТОВ “Об'єднання російських телеканалів” (ОРТ) (права на трансляцію Першого каналу, РФ), ТОВ “Саттелеком” (технічні послуги з трансляції супутникового сигналу російських телеканалів на територію України).

“Обшуки були проведенні за рішенням суду. В результаті в офісах були вилучені: копії свідоцтв, договорів, ліцензій, сертифікатів; карти покриття території трансляції; звіти по доходу на розміщення реклами на каналах “Росія 24”, “НТВ МИР” за 2014 рік; документи фінансово-господарської діяльності за 2014 рік, підтверджують трансляцію російських телеканалів на територію України; реєстраційні документи компаній-нерезидентів; готівкові кошти в сумах 10 тисяч доларів США і 100 тисяч гривень; крім того, наслідком накладено арешт на сім рахунків компаній на загальну суму 90 млн гривень” – йдеться в повідомленні прес-служби МВС.


Читайте також: Держкіно заборонило показувати “Кадетство”, “Спецназ” та ще 5 російських фільмів

Кримінальне провадження щодо зазначених компаній відкрито за підозрою в поширенні трансляції заборонених телеканалів на території України, а також у використанні коштів, отриманих за розміщення реклами на цих каналах, для фінансування сепаратистів у Донецькій і Луганській областях.

Нагадаємо, трансляція 4 російських телеканалів на території України заборонена рішенням Окружного адміністративного суду Києва від 25 березня цього року. У число заборонених потрапили: РТР, “Перший канал”, “Росія-24”, НТВ.