Георгій Вашадзе, засновник Фонду інновацій та розвитку, який розробляв довгоочікуваний законопроект. Який у версії президента може зробити суд контрольованим. Партія президента заплатила фонду, який розробив законопроект. У фонді пояснюють: суд – окремо, мільйон – окремо.

Читайте також: Які існують ризики для України, якщо Антикорупційний суд не запрацює

Ці контракти не пов`язані з Вищим антикорупційним судом. Нам за цей законопроект ніхто нічого не платив, це наша ініціатива, ми працюємо над цим тому, що хочемо створити якісний незалежний орган,
– сказав голова ГО Фонд інновацій та розвитку Роман Яковлєв.

Гроші їм заплатили за інші проекти, які реалізували для БПП – за відкритий офіс та розробку проектного фінансування – пояснює засновник фонду Георгій Вашадзе. Він особисто брав участь в підготовці проекту закону про Антикорупційний суд. І конфлікту в цьому не бачить.

Президентський законопроект не в повній мірі відповідає вимогам Венеційської комісії. А МВФ попередив Адміністрацію президента: у такій версії новостворений суд не матиме довіри ні в Україні, ні за кордоном.

Головних претензій – дві: документ гальмує створення суду і не блокує можливість призначення нечесних суддів. І в такому беззубому вигляді – він дуже зручний для президента. Який тривалий час виступав взагалі проти створення окремого Антикорупційного суду.

Більше – дивіться в сюжеті.