Про це повідомляє ZN.ua з посиланням на власні джерела.

Видання зазначає, що не встиг президент підписати документ, що дозволяє (при необхідності) імпорт з Росії, як на нього негайно знайшовся претендент.

Ним стала практично нікому не відома компанія ПРАТ "Холдингова компанія "Енергомережа", яка оперативно отримала дозвіл на імпорт російської електроенергії, причому у величезних обсягах.

Як повідомляється, профільні чиновники дали дозвіл компанії на "імпорт електричної енергії з Єдиної енергетичної системи Росії потужністю до 1500 МВт".

"Аргументи в документі наступні: враховуючи те, що в умовах зниження температури зовнішнього середовища і скорочення поставок вугілля на енергогенеруючі компанії ТЕС, очікується дефіцит генеруючих потужностей в об'єднаній енергосистемі України", інформує джерело видання.

Також джерело підкреслило, що відповідний лист підписали 14-го листопада, а імпорт був дозволений вже 15-го числа.

Воно стверджує, що в Міненерго нікого не збентежило, що ПРАТ "Холдингова компанія "Энергомережа" за фактом раніше не вела діяльності.

Більш того, виданню розповіли, що керівник компанії Дмитро Крючков мав неодноразові проблеми з правосуддям за лінією рейдерства, і імпортом не займався.

"У зв'язку з цим є ряд питань і до Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Вони так само оперативно встигли видати ліцензії на постачання електроенергії за нерегульованим тарифом не тільки ПРАТ "Холдингова компанія "Энергомережа" , але і свіжоспеченому ТОВ "Энергомережа-Експорт-Трейд". Воно вже 20 листопада отримало від регуляторів ліцензію на постачання до 840 млн кВт-ч у рік", - додає джерело.

Як відомо, Росія заблокувала поставки вугілля енергетичної групи в Україну.