Про це повідомив міністр оборони США Ллойд Остін після проведення онлайн-засідання Контактної групи щодо України. Це друга така зустріч після саміту на авіабазі Рамштайн у Німеччині.

Важливо Маємо стійкий ланцюг постачання зброї до України, який Росія не зможе розірвати, – Білий дім

Так, Італія, Греція, Норвегія та Польща заявили про нові постачання озброєння та боєприпасів для ЗСУ.

Данія заявила, що надасть зброю, щоб "допомогти Україні захистити своє узбережжя". Зокрема, протикорабельні ракети "Гарпун" та пускові установки до них.

Чехія також погодилась передати Україні допомогу, там пообіцяли "значну підтримку".

Загалом, після зустрічі 20 країн оголосили про нові пакети допомоги безпеці, включно з "критично необхідним" озброєнням.

Крайнє засідання міністрів на базі "Рамштайн": що відомо

  • Міністри оборони знову зібралися, щоб обговорити питання військової допомоги Україні.
  • Також говорили про ситуацію на фронті, використання нашою країною міжнародної допомоги та нагальні потреби, а також передача державами країнами допомоги Україні та її координація.
  • У засіданні взяли участь 47 глав оборонних відомств різних країн, зокрема міністр оборони України Олексій Резніков. Зокрема, долучилися Австрія, Боснія та Герцеговина, а також Колумбія, Ірландія й Косово.
  • Остін відзначив прогрес, досягнутий після попередньої зустрічі, зокрема передачу Австралією, Канадою та Великою Британією військової техніки Україні.
  • Після зустрічі Остін Ллойд також оголосив, що група зустрічатиметься щомісяця для обговорення оборонних потреб України.

Дивіться також – Байден підписав допомогу Україні: відео