Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що відомство уже розробило план часткового відкриття державних закупівель для громадськості. Частину інформації публікуватимуть на власному сайті.

До теми Після скандалу в Міноборони: Шмигаль доручив розробити оновлену систему контролю

Пріоритетом для Міноборони є і буде забезпечення безперервності та якості харчування. Це наш обов'язок. Але ми повинні знайти баланс з прагненням суспільства бачити прозорі процеси та контролювати їх,
– зазначив Олексій Резніков.

Резніков повідомив також, що уже дав доручення проаналізувати ціни на продукти, зменшити терміни контрактів та розробити нові підходи, щоб перейти до нової системи меню.

Крім цього, у Міноборони запровадили внутрішнє правило перевірки всіх цін із реєстром Мінекономіки та ринковими цінами.

Міністр також повідомив, що звернувся до комітетів ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки та з антикорупційної політики щодо проведення спільної наради, присвяченої механізмам змін закупівлі, підзвітності та цивільного демократичного контролю.

Коротко про скандал з Міноборони

  • ЗМІ опублікували копію угоди, укладеної 23 грудня Міністерством оборони на послуги організації харчування у 2023 році для декількох військових частин. Її вартість сягає 13,16 мільярда гривень.
  • При цьому журналісти порівняли ціни в угоді з цінами на ті ж продукти в мережі магазинів "Сільпо": ціни на найбільш ходові харчі, які закуповує Міноборони, нібито виявилися завищеними у 2 – 3 рази.
  • 25 січня стало відомо про звільнення директора департаменту закупівель Міноборони Богдана Хмельницького.

До теми Скандал із закупівлями у Міноборони: Резніков переконує, що не знав про цей контракт

  • Резніков заявив, що після скандалу збирається реформувати систему харчування в армії.
  • У Раді зареєстрували законопроєкт № 8381, який пропонує зробити оборонні закупівлі більш відкритими.