Пряма трансляція на
Останні випуски

"Мінські угоди мертві": політолог назвав альтернативи

- Читать новость на русском
Чи треба Україні виходити з мінських домовленостей?
Чи треба Україні виходити з мінських домовленостей? / forbes.com

Те, що мінські угоди не працюють, бо їх не виконує Росія, заявляли в Україні багато разів. Про це говорив спецпредставник США Волкер на початку свого призначення, наголошуючи, що РФ треба визнати агресором.

Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран, коментуючи заяву міністра внутрішніх справ Авакова щодо того, що мінські домовленості не працюють.

Читайте також: Терористи "ДНР" та "ЛНР" заявили про неминучість об’єднання в єдине утворення

Тому, зауважує політолог, Аваков повторив істину, яка стала основою для антиросійських санкцій. Інші варіанти переговорного формату щодо врегулювання ситуації на Донбасі можуть бути надзвичайно різними.

Інший формат вирішення конфлікту не обов’язково означає військову операцію. Це може бути миротворча місія ООН. А може й бути, на чому наполягають у Росії, але ніхто в Україні це не підтримує – переписування нашої Конституції. Але ми поступово підходимо до того, що швидкого вирішення не буде, оскільки Росія налаштована на стратегічне протистояння з Україною на довгі роки,
– наголошує Сергій Таран.

З цих причин, вважає експерт, Москва зриватиме можливу місію ООН, і Волкер почне це потроху розуміти. На думку Тарана, можливий сценарій як наслідок невиконання РФ мінських угод – надання летальної зброї Україні, поступове зміцнення ЗСУ і економічне протистояння з РФ.

Україна має ставитися до мінських домовленостей прагматично. Ми повинні робити так, щоб наш ворог мав якомога більше втрат. А це – продовження санкцій. І ми повинні заявляти, що хочемо виконувати "Мінськ-2", а РФ – ні. Навіть якщо ми розуміємо, що домовленості не працюють,
– наголосив Таран.

Нагадаємо, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що мінські угоди вже не працюють. Чиновник зазначив, що необхідне ухвалення нових угод, які включають виведення з Донбасу іноземних військ і контроль держкордону.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі