Як повідомляє прес-служба президента, план складається з 15 кроків та передбачає гарантії безпеки для всіх учасників переговорів, звільнення від кримінальної відповідальності тих, хто склав зброю і не здійснив тяжких злочинів, звільнення заручників.

Заплановано також створити 10-ти кілометрову буферну зону на українсько-російському державному кордоні.

План передбачає вивід незаконних збройних формувань, створення гарантованого коридору для виходу російських і українських найманців, роззброєння. Також планується створити в структурі МВС підрозділи для здійснення спільного патрулювання, – йдеться у повідомленні на сайті президента.

Відповідно до плану, мають бути звільнені незаконно утримувані адміністративні будівлі в Донецькій і Луганській областях.

Читайте також: Офіційно: Порошенко віддав наказ припинити вогонь о 22.00

Ще один важливий крок – відновлення діяльності місцевих органів влади, поновлення центрального теле- і радіомовлення у Донецькій і Луганській областях.

Наступні кроки у плані Порошенка виглядають так:

План передбачає кроки з децентралізації влади (шляхом обрання виконкомів, захист російської мови; проект змін до Конституції).

Кандидатури керівників обласних державних адміністрацій будуть узгоджуватися з представниками Донбасу.

План передбачає проведення дострокових місцевих і парламентських виборів.

У регіоні запланована реалізація програми створення робочих місць і відновлення об'єктів промисловості і соціальної інфраструктури