Про це заявив радник міністра оборони України Олександр Данилюк.

Крім того, на його переконання, представники місії з цієї ж причини будуть займатися збором розвідувальних даних про позиції українських військ на користь РФ, яка є стороною конфлікту.

В складі спостережної місії ОБСЄ, яка мала би контролювати на Донбасі припинення вогню, є представники Росії, яка є агресором та стороною конфлікту. Враховуючи цей факт, можна не сумніватись, що вся позитивна діяльність місії буде Росією блокуватись і зведеться в результаті до банального збору розвідувальних даних про чисельність, склад, місця дислокації та озброєння українських підрозділів,
написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Як відомо, моніторингова місія ОБСЄ була направлена ​​в Україну терміном на шість місяців, починаючи з 21 березня. Мета місії полягає у сприянні деескалації, зміцненню миру, стабільності і безпеки в Україні. Наприкінці липня було прийнято рішення про продовження роботи спецмісії в Україні ще на шість місяців. Крім того, ОБСЄ заявила, що має намір довести число спостерігачів в Україні до 500 осіб, що може бути достатнім для моніторингу дотримання припинення вогню на сході країни.

У жовтні в ЗМІ з'явилися повідомлення про нібито перевезення в автомобілях місії бойовиків і оприлюднені фотографії поблизу чи всередині автомобілів ОБСЄ людей у військовій формі. Українська сторона зажадала роз'яснень даного факту. В СММ заявили, що "тільки члени СММ уповноважені використовувати автомобілі ОБСЄ", висловили жаль у зв'язку із зафіксованим фактом і заявили, що вжили заходів, щоб запобігти подібним випадкам надалі.

В даний час СММ ОБСЄ в Україні працює над тим, щоб збільшити кількість БПЛА, які допомагатимуть експертам місії моніторити ситуацію в східних регіонах України.

У той же час, в РНБО звинувачують російську сторону в перешкоджанні розширенню місії ОБСЄ в зоні АТО, зокрема, в розширенні контролю спостерігачами ОБСЄ на всю ділянку українського кордону.

Нагадаємо, від сьогодні місія ОБСЄ починає використовувати безпілотники для спостереження за ситуацією на Донбасі.