EFE – це один із найбільших в Україні виробників товарного бетону, залізобетонних виробів, металоконструкцій та бруківки, інформує 24 Канал. Про те, як під час повномасштабного вторгнення компанії вдається не лише розширювати виробничу базу, а й збільшувати інвестиції у розвиток та робити свій внесок у відбудову України, розповідаємо у матеріалі.

Дивіться також Вони потрібні тут і зараз: Юлія Свириденко наголосила на потребі України у будматеріалах

Робота в умовах великої війни та інвестиції на потреби відбудови

Коли почалася велика війна, EFE, як і багато інших українських підприємств, призупинила свою діяльність. Однак пауза у виробництві тривала усього три дні. А вже за тиждень компанія почала приймати перші замовлення.

Відтоді EFE вдалося не лише повністю відновити, а й розширити свою виробничу базу. Компанія, яка є одним із лідерів у виробництві товарного бетону, запустила ще 2 заводи.

На сьогодні у власності EFE – вже 5 підприємств, а наявні виробничі потужності сягають 800 кубометрів на годину. Завдяки таким об’ємам виробництва вдається безперебійно забезпечувати матеріалами проєкти з реконструкції. Окрім того, EFE має власний великий парк спецтехніки, що дозволяє швидко і вчасно доставляти замовлення клієнтам.

З початку повномасштабного вторгнення ми інвестували понад 15 мільйонів доларів у ріст виробничих потужностей. Зокрема, це стосувалось розширення виробництва, модернізації техніки та автоматизації процесів. Окрім запуску додаткових заводів із виробництва бетону, ми ввели в експлуатацію нові виробничі лінії для виготовлення бруківки та залізобетонних виробів,
– розповідає гендиректор EFE Ерджан Озтоп.

Як EFE розв'язує кадрове питання

З розширенням виробництва зросла і команда EFE. Штат системно поповнювався і до великої війни. Однак з 24 лютого 2022 року кількість співробітників збільшилася на третину.

Аби повною мірою оцінити масштаби росту, варто трохи зазирнути у минуле. EFE починала свою діяльність в Україні у 2013 році. Тоді у її власності був лише один завод із виробництва товарного бетону, на якому працювало 12 людей. А зараз у команді EFE – 450 висококваліфікованих фахівців.

За словами гендиректора компанії, попри те, що після початку повномасштабного вторгнення вдалося збільшити команду на 30%, залишається потреба у нових працівниках. Це стало стимулом інвестувати кошти в автоматизацію виробничих процесів.

Нещодавно ми придбали 3D-станок для гнуття арматурних виробів італійської компанії Schnell з продуктивністю 8 тонн на день. Це дозволяє нам замінити одночасно 25 людей та виготовляти металоконструкції в найкоротші терміни з високою якістю,
– зазначає Ерджан Озтоп.


Плазмова порізка металу командою EFE / Фото EFE

Якісна продукція та широкий спектр рішень для будівництва

EFE спеціалізується на виробництві низки матеріалів, які є незамінними для будівельних проєктів.

Металоконструкції EFE

Виготовлення металоконструкцій – один з основних напрямків діяльності EFE. Компанія пропонує металеві форми та конструкції для цехів і ангарів будь-якої конфігурації та складності. Ця продукція стане у пригоді при будівництві:

 • складів;
 • заводів;
 • комерційних споруд;
 • а також при втіленні складних інженерних проєктів.

Завод металоконструкцій випускає приблизно 150 тонн матеріалів на місяць. До того ж компанія надає металообробні послуги, а саме:

 • гнуття арматури та листів;
 • порізка металу;
 • токарні роботи;
 • виготовлення каркасів для залізобетонних виробів.


Обробка металу для подальшого виготовлення залізобетонних конструкцій на виробництві EFE / Фото EFE

Залізобетонні конструкції EFE

Компанія має модернізований парк техніки, у якому, зокрема, є машина СGM. Вона дає змогу автоматично виготовляти залізобетонні конструкції методом віброформування. Завод залізобетонних виробів випускає широку лінійку продукції: від фундаментів, колон, плит перекриття до виробів для водовідведення, інженерних мереж, дорожніх, трамвайних й аеродромних плит, палей та балок для будівництва мостів. Окрім того, команда EFE власноруч виготовляє опалубки та форми для залізобетонних виробів, що дозволяє оптимізувати виробничий процес.

EFE допоможе реалізовувати будь-які рішення під замовлення і створить саме те, що потрібно клієнту, незалежно від розмірів та форм.


Лінія виробництва пустотних плит Nordimpianti / Фото EFE

Бруківка і тротуарна плитка EFE

У компанії можна купити бруківку, виготовлену на власному промисловому об'єкті на Львівщині. До слова, з 2022 року там запрацювали дві нові виробничі лінії. Зокрема, завдяки цьому за час повномасштабної війни об'єми виробництва бруківки, тротуарної плитки та додаткових елементів зросли вдесятеро.

Бруківка і тротуарна плитка EFE вирізняються не лише візуальною складовою, але і є стійкими до навантажень та атмосферних впливів.

Товарний бетон

EFE пропонує широкий спектр "бетонних рішень", виготовляючи суміші різної міцності, морозостійкості та легкості укладання:

 • сульфатостійкий бетон,
 • фібробетон EFE,
 • високоміцний бетон,
 • дорожній бетон,
 • бетон для зимового бетонування,
 • архітектурний бетон.

У компанії можна купити бетон для різних завдань – від будівництва промислових об'єктів, інженерних мереж, мостів, об'єктів енергетичної інфраструктури, потреб агросектору до декорування. Важливо, що усі продукти тестуються на базі власної сертифікованої лабораторії. Тут можна отримати й послуги незалежної експертизи.

За бажанням замовника EFE також допоможе встановити мобільні заводи із виробництва товарного бетону. Завдяки їм можна виготовляти бетон прямо на будівельному майданчику з продуктивністю 120 кубометрів на годину. Такий варіант стане ідеальним рішенням для проєктів, потреби яких у цьому матеріалі перевищують 20 тисяч кубометрів. Це дасть змогу зекономити кошти на транспортуванні та скоротить час будівництва.

Знакові проєкти компанії

Якість матеріалів EFE високо цінується на ринку. Про це свідчить той факт, що продукція компанії використовується у понад 4 тисячах проєктах в Україні. Йдеться як про комерційну та житлову нерухомість, так і про об'єкти громадської інфраструктури та приватні господарства.

Відновлення мосту в Ірпені

25 лютого 2022 року українські захисники підірвали міст через річку Ірпінь, аби завадити російським військам просунутися до Києва. Згодом, на цьому місці почалося будівництво нового 115-метрового мосту, який ввели в експлуатацію у листопаді 2023 року.


Встановлення мостових балок EFE під час відновлення мосту в Ірпені / Фото EFE

Для зведення об'єкта використали мостові балки EFE. У 2023 році EFE запустила спеціальну виробничу лінію на промисловому майданчику в селищі Щирець, що на Львівщині. Для відновлення мосту виготовили 64 мостові балки:

 • 32 мостові балки довжиною 33 метри, висотою 1,5 метра і вагою 36 тонн кожна;
 • 32 мостові балки довжиною 24 метри, висотою 1,1 метра і вагою 21,5 тонни кожна.

Для цього використали попередньо напружені канати та арматуру різних діаметрів і бетону класу B40.

Після успішного кейсу з відновленням мосту на Київщині компанія продовжує розвивати цей напрямок виробництва, виготовляючи близько 120 мостових балок щомісяця.


Компанія виготовляє близько 120 мостових балок щомісяця / Фото EFE

Сміттєпереробний завод у Львові

Ще один об'єкт, до якого долучився виробник, – сміттєпереробний завод у Львові. Реалізація проєкту почалася з 2022 року і триває досі. За цей час під замовлення було виготовлено понад 100 залізобетонних колон різних довжин. Максимальна становила 13,5 метра та 60 сантиметрів у перерізі. До слова, це були найбільші колони, які станом на сьогодні виготовляв EFE.

Окрім цього, на об'єкті було залито 2 485 метрів кубічних сульфатостійкого бетону. Розробку складу та підбір матеріалів для його виготовлення здійснювала власна лабораторія EFE. Паралельно були залучені незалежні фахівці, які підтвердили високу якість та надійність матеріалу. Це ще один доказ, що спеціалісти EFE мають достатньо експертизи для розробки складів бетонів різних експозиційних класів.


Матеріали EFE були використані при будівництві сміттєпереробного заводу у Львові / Фото ЛКП "Зелене місто"

Завод з виробництва сухих будівельних сумішей ACTU

У 2023 році EFE завершила зведення цеху, де виготовляються сухі будівельні суміші ACTU, на Львівщині. Цей проєкт став унікальним, оскільки компанія вперше вийшла за рамки звичного процесу і не обмежилася лише виготовленням необхідної продукції.

У випадку з цехом EFE взяла на себе увесь комплекс робіт – від розробки проєкту будівлі до виробництва металоконструкцій та їх монтажу.


Завод з виробництва сухих будівельних сумішей ACTU на Львівщині / Фото EFE

Логістичний центр Protec на Львівщині

Логістичний центр Protec став наймасштабнішим проєктом зі встановлення бетону для промислових підлог, сумарна кількість якого склала 1481,9 метра кубічних.

Як пояснюють представники EFE, бетон для промислових підлог відрізняється від звичайних специфікою встановлення. Для початку він повинен добре вживатися з присипкою (топінгом), а також мати мінімальну усадку для запобігання просідань і утворення нерівностей.

На цьому об'єкті вимоги до рівності підлоги складали лічені міліметри. І навіть при всіх викликах команда EFE впоралася з поставленим завданням.


EFE постачає матеріали для великої кількості проєктів / Фото EFE

Це – лише частина проєктів, до реалізації яких долучився виробник. Компанія також постачала продукти для ТРЦ Victoria Gardens, Епіцентру, артцентру Jam Factory, заводу Fujikura, PORT Lviv, Wood Industries. Окрім того, EFE співпрацює з будівельними й девелоперськими компаніями Avalon, Ріел, Інтергал-Буд, Greenville, Нова Оселя, LVIV BUD, CONTINENT та іншими.

У EFE наголошують, що завжди намагаються зробити все, аби найкращим чином виконати запит, отриманий від замовника.

Великий досвід роботи нашої команди дає можливість клієнтам втілювати нестандартні рішення та реалізовувати складні проєкти. Висококваліфікований персонал EFE надає технічний супровід клієнтам на всіх етапах будівництва, що включає надання консультацій, розробку проєктів, а також контроль якості робіт,
– каже комерційна директорка компанії Ольга Деревецька.

Інвестиції та потужності для відбудови країни

EFE вірить у майбутнє України й долучається не лише до проєктів відновлення, але й робить власний внесок у наближення перемоги. З перших днів повномасштабної війни компанія активно підтримує ЗСУ не лише фінансово, але й надаючи необхідні матеріали – залізобетонні вироби, металоконструкції, пісок, гравій.

Ми продовжуємо свою роботу із думкою про те, що наш досвід, експертиза та професійна команда стануть важливими для відбудови країни. Ми нарощуємо свої інвестиції та потужності, адже віримо у перемогу та розуміємо важливість масштабування нашої роботи для підтримки економіки,
– наголошує гендиректор EFE Ерджан Озтоп.

Він додає, що компанія робить все необхідне, аби після війни продовжувати активно включатися у процес відбудови й забезпечити Україну всім необхідним і в достатній кількості.